E-maile doceniane przez polskie urzędy

Pisma wpływające do urzędów pocztą elektroniczną coraz częściej są traktowane jak ich papierowe odpowiedniki - donosi Rzeczpospolita.

- E-maile traktujemy tak samo jak podania na piśmie, jeśli wymagają odpowiedzi, wysyłamy ją czy to tradycyjną pocztą, czy przez Internet i zawsze jest ona w urzędzie odnotowana - mówi gazecie Tomasz Jaworski, sekretarz gminy wiejskiej Ełk.

Prawo pozostaje jednak nieco w tyle za praktyką, a status prawny poczty elektronicznej nie jest do końca jasny - pisze Rzeczpospolita.

Według kodeksu postępowania administracyjnego podanie w formie dokumentu elektronicznego powinno być opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym. Zwykły e-mail nie spełnia wobec tego wymagań podania. Więcej na łamach dzisiejszej Rzeczpospolitej.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 16.9.2018

  Mail z fakturą z ZUS?

  Uwaga na fałszywe e-maile na temat rozliczenia rocznego i pliku JPK lub z informacją o konieczności opłacenia faktury wystawionej rzekomo przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

 • 31.10.2015

  Czy pracodawcy w Niemczech mogą czytać maile podwładnych?

  Niektórzy pracodawcy dają do dyspozycji podwładnych firmowe konta mailowe. Czy mają oni jednak prawo do zaglądania do skrzynek mailowych pracowników i czytania zapisywanych tam listów? (...)

 • 1.10.2018

  Staże a ZUS

  Uczniowie szkół ponadpodstawowych lub studenci do ukończenia 26 lat, którzy pobierają stypendium w okresie odbywania szkolenia, stażu lub przygotowania zawodowego dorosłych, na które (...)

 • 15.3.2018

  Powiadomienia ws. korekty JPK_VAT

  Trwa analiza JPK_VAT złożonych za styczeń 2018 r. Podatnicy, u których pojawiły się błędy, otrzymają powiadomienia ws. korekty JPK_VAT. 94,5% przedsiębiorców złożyło (...)

 • 26.12.2018

  Zmiana ustawy o transporcie drogowym

  Rządowy projekt dostosowuje polskie prawo do unijnego rozporządzenia z 1 kwietnia 2016 r., ustanawiającego wspólne zasady dotyczące połączenia krajowych rejestrów elektronicznych przedsiębiorców (...)