Emerytury mundurowych - jest wstępna zgoda

Nowe zasady przechodzenia na emeryturę mają obowiązywać funkcjonariuszy nowo przyjętych do służby.

Będą mogli zgodzić się na nie również obecnie służący – informuje Gazeta Prawna.

Podczas spotkania przedstawicieli rządu i związków policyjnych ustalono, że mundurowy kończący pracę po 20 latach służby dostanie 45 proc. ostatniego uposażenia, a maksymalnie po 35 latach służby może to być 85 proc. wypłaty. Obecnie najwyższa emerytura wynosi 75 proc.

Na emeryturę nie przejdą jednak funkcjonariusze np. w wieku 34 lat. Rząd zapowiada wprowadzenie minimalnego wieku kończenia służby. Podczas spotkania rozważano wariant, by emeryturę mógł dostać mundurowy po 25 latach służby, który skończy 55 lat – czytamy na lamach Gazety Prawnej.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 7.3.2019

  „Emerytura+” już w maju!

  Jedną z deklaracji, które znalazły się w tzw. Nowej Piątce PiS, było jednorazowe świadczenie pieniężne dla emerytów i rencistów. Otrzyma je ponad 9,72 mln osób. Emerytury (...)

 • 21.3.2017

  Uchylenie lub zmiana prawomocnej decyzji ZUS

  Ustawa o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw – przyjęta przez parlament - określa zasady weryfikacji decyzji (...)

 • 13.3.2019

  Jak długo pobieramy emerytury?

  Polacy żyją coraz dłużej, co oznacza, że coraz dłużej pobierają emerytury.

 • 14.3.2019

  Dla kogo świadczenie „Emerytura+”?

  W maju 2019 r. ok. 9,72 miliona osób pobierających emerytury i renty otrzyma tzw. „Emeryturę+”. Jest to jednorazowe świadczenie pieniężne w wysokości minimalnej emerytury, która (...)

 • 23.2.2018

  Podwyższone emerytury i renty z rocznym wyrównaniem

  Od 1 marca br., w ramach waloryzacji świadczeń emerytalno-rentowych wzrośnie dodatkowo ponad 105 tys. emerytur przyznanych z urzędu. Co ważne, wszystkie osoby uprawnione do dodatkowej podwyżki dostaną (...)