Emerytury mundurowych na razie bez zmian

Nie ma szans, aby reforma systemu emerytalnego służb mundurowych weszła w życie od 2012 roku.

Według Gazety Prawnej wynika to nie tylko z kalendarza posiedzeń Sejmu, lecz również z licznych protestów wobec planów wydłużania aktywności zawodowej żołnierzy i funkcjonariuszy.

Związki zawodowe nie akceptują nawet pomysłu obniżenia ze 100 proc. do 80 proc. uposażenia funkcjonariusza w czasie choroby. Dziennik zwraca również uwagę na to, że do dzisiaj nie przygotowano projektu ustawy wydłużającej minimalny okres służby uprawniający do emerytury do 20 – 25 lat.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

jabara

12.3.2011 15:39:46

Re: Emerytury mundurowych na razie bez zmian

I bardzo dobrze. System emerytalny dla mundurowych można zmienić, gdy będą oni zatrudniani na podstawie umowy o pracę (kodeks pracy) z wszelkimi tego konsekwencjami (8 godzin pracy, płatne godziny nadliczbowe, zakaz przerywania urlopów, zwolnienie z obowiązku reagowania na przestępstwa po godzinach pracy, dodatki za pracę w warunkach szkodliwych i zagrażających życiu itp. inne PRZYWILEJE pracowników cywilnych).


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 7.3.2019

  „Emerytura+” już w maju!

  Jedną z deklaracji, które znalazły się w tzw. Nowej Piątce PiS, było jednorazowe świadczenie pieniężne dla emerytów i rencistów. Otrzyma je ponad 9,72 mln osób. Emerytury (...)

 • 21.3.2017

  Uchylenie lub zmiana prawomocnej decyzji ZUS

  Ustawa o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw – przyjęta przez parlament - określa zasady weryfikacji decyzji (...)

 • 13.3.2019

  Jak długo pobieramy emerytury?

  Polacy żyją coraz dłużej, co oznacza, że coraz dłużej pobierają emerytury.

 • 12.9.2016

  Zasiłek pogrzebowy - kiedy i komu przysługuje zasiłek pogrzebowy?

  Śmierć jest dla każdego, a szczególnie dla członków rodziny wydarzeniem dramatycznym i bolesnym. Oprócz cierpień zwiazanych z utrata bliskieuj osoby, rodzina zmarłego musi stawić (...)

 • 8.11.2018

  Podwyżki dla emerytów i rencistów w 2019 roku

  Resort polityki społecznej zaproponował w 2019 roku nowy mechanizm waloryzacji rent i emerytur, wzrost minimalnych emerytur i rent do 1.100 zł, a najmniejszą waloryzację na poziomie 70 zł.