Fundusz Alimentacyjny płaci coraz więcej

Świadczenia dla rodziców, którzy nie otrzymują zasądzonych alimentów, wynoszą od października ubiegłego roku 500 zł. Wcześniej kwota ta była dużo mniejsza, a podstawowa zaliczka alimentacyjna wynosiła 170 zł. Według Gazety Prawnej wciąż rośnie liczba osób, które sądownie ubiegają się o podwyższenie alimentów na dzieci. Większe alimenty oznaczają bowiem wyższe świadczenie z Funduszu Alimentacyjnego.

Natalia Siekierka z wrocławskiego działu MOPS twierdzi, że sądy podwyższając alimenty często nie biorą pod uwagę możliwości finansowych dłużnika. - Mamy takiego dłużnika, który ma zasądzone alimenty w wysokości 500 zł na każde z czwórki dzieci i jednocześnie korzysta u nas z pomocy społecznej. Ponieważ wcześniej nic nie płacił, to teraz tym bardziej nie będzie płacił tych wyższych alimentów - mówi Gazecie Prawnej Natalia Siekierka.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (3)

Krzycho

10.12.2009 23:38:0

Re: Fundusz Alimentacyjny płaci coraz więcej

Czy ty umiesz czytać Stary ? Bezrobotny gość ma alimenty w wysokości 2000 zł. Gdzie według ciebie miałby on zarobić tę kwotę plus coś dla siebie na życie ? Nasze sądy są porąbane !!!

Stary

10.12.2009 20:29:46

Re: Fundusz Alimentacyjny płaci coraz więcej

Dziwna jest niemoc naszych wybrańców jeżeli chodzi o alimencizrzy. Zresztą nie tylko. Nie potrafię zrozumieć dlaczego to kochliwe towarzystwo nie wsadza się nie do więzień, ale do zorganizowanych obozów pracy. I niech zarabiają na siebie i dzieci które spłodzili. Tylko żeby się jeszcze komuś chciało to zorganizować. Polska urzędnicza niemoc jest już znana w całej europie.Lepiej dać coś na otarcie łez matkom i spokój duszy zapewniony. A tak niedawno któryś minister chciał posłać lekarzy w kamasze. A może to właśnie tych panów trzeba tak potraktować?

ktos

10.12.2009 15:38:5

Re: Fundusz Alimentacyjny płaci coraz więcej

panstwo produkuje dokumenty, wyrabia normy kilkusetprocentowe, magazyny pelne dokumentow i sprawozdan...a nikt nie chce za to zapalcic... tez bym poszedl na zasilek z MOPSu w takiej sytuacji i miał tę państwową produkcję głęboko schowaną

Pokaż wszystkie komentarze (3)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: