Gminy szykują podwyżki za przedszkola

Samorządy będą mogły pobierać opłaty dopiero po pięciu godzinach pobytu dziecka w przedszkolu.

W tym czasie nauczyciele powinni realizować program wychowania przedszkolnego, który uwzględnia podstawę programową – czytamy na łamach Gazety Prawnej.

Za kolejne godziny rodzice muszą już zapłacić. Stawki ustalą radni, a przepisy ustawy o systemie oświaty nie zawierają górnej granicy ich wysokości.

– Przygotowujemy projekt uchwały do zatwierdzenia przez radę miasta, a przy tej okazji chcemy zwiększyć opłatę. Od kilku lat nie była zmieniana i wynosi 90 zł – mówi w rozmowie z dziennikiem Leszek Pożyczka, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu. Więcej w dzisiejszym wydaniu Gazety Prawnej.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

paul

14.6.2011 20:29:57

Re: Gminy szykują podwyżki za przedszkola

A CO W TAKIM RAZIE Z OPLATA STALA W PRZEDSZKOLACH?


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 19.3.2018

  Wakacje w przedszkolu?

  Przedszkole jest placówką nieferyjną, funkcjonuje cały rok, a ewentualne przerwy ustala organ prowadzący na wniosek dyrektora i rady przedszkola - wyjaśniło Ministerstwo Edukacji (...)

 • 18.3.2018

  Opłaty za publiczne przedszkola a umowy cywilnoprawne

  Ustalenie wysokości opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach prowadzonych przez gminę następuje w drodze uchwały rady gminy. Nie ma podstaw do zawierania przez dyrektorów (...)

 • 1.9.2017

  Rozpoczęcie zajęć w przedszkolach w roku szkolnym 2017/2018

  Od 1 września 2017 r. wszystkie dzieci w wieku 3-6 lat mają prawo do edukacji przedszkolnej. Obowiązkiem gminy jest zapewnienie miejsca w placówkach wychowania przedszkolnego wszystkim uprawnionym (...)

 • 18.12.2018

  Zimowa przerwa świąteczna w szkołach

  Zimowa przerwa świąteczna trwa w szkołach od 23 do 31 grudnia br. Jest to dla uczniów czas wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W tych dniach dyrektor szkoły nie ma obowiązku zapewnienia (...)

 • 24.9.2018

  Nauka w publicznych przedszkolach jest bezpłatna

  Zmuszanie rodziców do kupowania książek, kart obserwacji, kart pracy jest nieuprawnionym nakładaniem na rodziców dodatkowych opłat za korzystanie przez ich dzieci z wychowania przedszkolnego. (...)