Górnik płaci za strajk głodowy w KGHM

Dariusz Kwiatkowski, górnik i związkowiec z KGHM, ma zapłacić 37 tys. 94 złote i 41 groszy za to, że w imieniu całego związku prowadził tygodniowy strajk głodowy. Strajk był sprzeciwem wobec wypłaty przez KGHM dywidendy akcjonariuszom. Spółka pozwała Kwiatkowskiego o odszkodowanie za straty, jakie poniosła w wyniku strajku, m.in. za pracę ratowników, którzy zabezpieczali protest. Kwiatkowski wpłacił wczoraj na konto spółki pierwszą ratę kary. - Na szczęście dyrekcja zgodziła się na rozłożenie mi tego na 12 rat. 3 tys. zł to prawie cała moja miesięczna pensja. Ale nie żałuję. Strajkowałem w interesie kombinatu. A teraz znów słyszymy, że i w tym roku nam zabiorą dywidendę - mówił górnik Gazecie Wyborczej.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 18.11.2018

  Opłata za posiadanie psa

  Niektóre gminy wymagają opłaty za posiadanie tych zwierząt. Sprawdź, czy powinieneś zapłacić i na jakich zasadach.

 • 7.6.2013

  Strajk

  Strajk polega na zbiorowym powstrzymywaniu się pracowników od wykonywania pracy w celu rozwiązania sporu dotyczącego warunków pracy, płac lub świadczeń socjalnych oraz praw i wolności (...)

 • 28.3.2017

  Zmiany w górnictwie

  Nowelizacja ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego wprowadza zmiany niezbędne do uporządkowania majątku przedsiębiorstw górniczych. Spod reżimu ustawy o kształtowaniu ustroju (...)

 • 16.9.2017

  Sprawdzisz kontrahenta w urzędzie skarbowym

  Projekt przewiduje wzmocnienie ochrony podatników przed ponoszeniem konsekwencji, powodowanych działalnością nieuczciwych kontrahentów. Każdy przedsiębiorca będzie mógł zapytać (...)

 • 18.4.2017

  Wypowiedzenie umowy najmu - Jak wypowiedzieć umowę najmu mieszkania lub lokalu?

  Do najmu lokali mieszkalnych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz ustawę o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i zmianie kodeksu cywilnego. Ma ona zastosowanie wyłącznie (...)