Hitler dał Polkom aborcję?

Twarz Adolfa Hitlera. Obok zdjęcie usuniętych płodów oraz hasło: „Aborcja dla Polek. Wprowadzona przez Hitlera 9 marca 1943 r." - to nowy pomysł na akcję antyaborcyjną fundacji Pro.

Billboard mogą już oglądać poznaniacy. Wkrótce reklama ma pojawić się w innych miastach Polski. Motyw z Hitlerem będzie prezentowany także 7 marca na manifestacjach, które fundacja Pro zamierza urządzić w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Rzeszowie.

- To od Hitlera kobiety uważane za przedstawicielki niższych ras, w tym Polki, otrzymały prawo do aborcji. Zbliża się 9 marca, historyczna rocznica wprowadzenia tego zarządzenia - mówi Gazecie Wyborczej Mariusz Dzierżawski z fundacji Pro.

- Takie postawienie problemu raczej wywołuje sprzeciw i agresję. Zwolennicy aborcji są tu bowiem przedstawieni jako kontynuatorzy dzieła Hitlera - sprzeciwia się akcji redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego".

Magdalena Środa zaznaczyła natomiast, że faszyzm czy stalinizm zakazywały aborcji, często pod karą śmierci. - To zatem zakaz aborcji łączy się silnie z totalitaryzmem - mówi gazecie Środa.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Stary

6.3.2010 22:42:19

Re: Hitler dał Polkom aborcję?

Autor i ci którzy pozwolili ten bilbord postawić powinni odpowiedzieć przed sądem za sianie zgorszenia i nienawiści.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ