Hotelarze nie mogą zabierać paszportów

Właściciele hoteli żądają nieraz od turysty zdeponowania paszportów jako gwarancji zapłaty za wypoczynek. Działania takie są bezprawne - donosi Rzeczpospolita. Gazeta przywołuje historię małżeństwa, które wykupiło wycieczkę do Grecji w biurze turystycznym Triada. Gdy urlopowicze przyjechali do hotelu, recepcjonistka zebrała od nich paszporty tłumacząc, że jest to zabezpieczenie ewentualnych szkód. Według przedstawicieli biura klienci nie byli w sytuacji bez wyjścia, ponieważ mogli w zamian wpłacić po kilkadziesiąt euro kaucji, która byłaby im zwrócona przy wykwaterowaniu - czytamy na lamach Rzeczpospolitej. - Często się to zdarza, kiedy istnieje niebezpieczeństwo, że organizatorzy wyjazdu nie podpiszą z hotelem umowy na kolejny sezon. To taka forma nacisku. To również sposób zabezpieczenia się właścicieli hoteli, aby biuro zapłaciło za niby drobne, ale uciążliwe uszkodzenia i dewastacje w pokojach. Klienci wtedy stają się zakładnikami - mówi Rzeczpospolitej osoba zajmująca się negocjacjami kontraktów z hotelami.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 21.5.2012

  Walne zgromadzenie akcjonariuszy: możliwe także drogą elektroniczną

  Praktyka pokazuje, że Walne Zgromadzenie rozumiane jako ogół zebranych w jednym czasie i miejscu akcjonariuszy spółki akcyjnej wyrażających swoją decyzję w sprawach określonych w (...)

 • 19.5.2012

  CIT - Podatek dochodowy od osób prawnych

  Podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych obowiązania są bez wezwania składać deklarację o wysokości dochodu (lub straty) osiągniętego od początku roku podatkowego i wpłacać na rachunek (...)

 • 2.4.2015

  Odwołanie od decyzji - Jak napisać i w jakim terminie?

  Odwołanie jest środkiem zaskarżenia przysługującym stronie na decyzję wydaną w pierwszej instancji przez organ administracji publicznej, a także inny organ lub podmiot, który na mocy prawa (...)

 • 25.4.2017

  Kto może dochodzić zachowku?

  Roszczenie o zachowek jest formą ochrony prawnej interesów majątkowych osób najbliższych spadkobiercy. Dzięki niemu mogą oni dochodzić części swojej schedy spadkowej, pomimo pominięcia (...)

 • 15.3.2017

  Jak przekazać 1% podatku?

  Podatnicy także w tym roku mogą zadecydować o przekazaniu 1% swojego podatku za 2016 rok na rzecz organizacji pożytku publicznego. Mogą wybrać spośród 8531 podmiotów. Do końca (...)