Ile CBA płaciło za afery?

Mariusz Kamiński, były szef CBA, wypłacił swoim ludziom 700 tys. złotych nagrody za sprawę Sawickiej.

Nowe szefostwo CBA odkryło system nagród, jaki wprowadził Mariusz Kamiński. Rozdawał on główne bonusy, czyli nagrody uznaniowe. - Nagrody wypłacano za głośne, medialne sprawy, i to wąskiej grupie osób. Funkcjonariusze łapią się za głowy - mówi Gazecie Wyborczej rzecznik Biura Jacek Dobrzyński.

Za Sawicką śledczy otrzymali 700 tys. złotych nagrody, za aferę gruntową - choć Lepper się wymknął – nagroda wyniosła 600 tys. Za kupno rzekomej willi Kwaśniewskich – blisko 300 tys. – wylicza Gazeta Wyborcza.

Nagrody uznaniowe dla Mariusza Kamińskiemu przyznawał natomiast premier. W CBA nie ma o nich informacji.

- To, co się działo w CBA, było demoralizujące – mówi dla dziennika oficer Biura.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

@

10.4.2010 20:34:10

Re: Ile CBA płaciło za afery?

Stary-ty naprawdę wierzysz we wszystkie POplotki.Masz jakieś dowody? To co puszczono to stek kłamstw na użytek konkretnej partii.Tak się niszczy CBA, IPN,bo stoją na straży prawa i dobrze wypełniali swoje funkcje,narażali nieraz życie.To musi być premiowane i zawsze tak było.

Stary

10.4.2010 9:51:57

Re: Ile CBA płaciło za afery?

Jeśli to było demoralizujące to ja też proszę o taką demoralizację. Prawo przewiduje coś takiego jak defraudacja. Tłumaczyć tego słowa nie muszę. A ci którzy się jej dopuścili powinni już siedzieć.

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 6.5.2010

  Jak bezpiecznie kupić lub sprzedać nieruchomość?

  Wielu ludzi nurtuje ten problem, a to ze względu na występujące od czasu do czasu \"afery\". Przykładem mogą tu służyć chociażby sprzedaże kamienic przez \"cudownie odnalezionych\" właścicieli, (...)

 • 25.5.2018

  Skuteczniejsze dochodzenie odpowiedzialności podmiotów zbiorowych

  Skuteczne pociągnięcie do odpowiedzialności karnej firm, które np. spowodowały skażenie środowiska, oraz dotkliwe kary finansowe dla wielkich korporacji, jeśli te ukrywają istotne (...)

 • 16.8.2017

  Przepisy usprawniające pracę sądów weszły w życie

  Podstawowym celem nowych regulacji jest więc usprawnienie działania sądów, tak aby zaczęły działać szybko, efektywnie, a wyroki wydawane przez sędziów budziły zaufanie Polaków. Nowelizacja (...)

 • 26.7.2017

  Nowelizacja Prawa o ustroju sądów powszechnych

  Ustawa z dnia 12 lipca 2017 r. o zmianie ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw zmierza m.in. do wzmocnienia nadzoru administracyjnego Ministra Sprawiedliwości (...)

 • 16.7.2017

  Reforma sądownictwa gotowa

  Senat przyjął bez poprawek nowelizację ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz nowelizację ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych. Obie ustawy reformują polski wymiar sprawiedliwości. Nowe przepisy (...)