Ile kosztuje odraczanie reformy mundurówek?

Rząd musi podjąć dzisiaj decyzję w sprawie reformy systemu emerytalnego służb mundurowych. Jeśli tego nie zrobi, to nadal z budżetu będą wydawane gigantyczne pieniądze na ich świadczenia.

Według Gazety Prawnej straty z tego tytułu do 2037 roku wyniosą nawet 60 mld zł. Rząd chce, by mundurowi mogli przechodzić na emeryturę po 25 latach służby i osiągnięciu 55 lat. Związki nie zgadzają się na drugi warunek i proponują, by do uzyskania emerytury wystarczało 50 lat. Strony zgadzają się natomiast co do tego, że zmiany mają dotyczyć jedynie nowo wstępujących do służby.

Według dziennika wszystko niestety wskazuje na to, że rząd nie zdąży z wprowadzeniem zmian od 1 stycznia 2012 roku. Nawet jeśli dojdzie do porozumienia ze związkami, to reformy będzie musiał wprowadzić kolejny parlament – czytamy na łamach Gazety Prawnej.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

adam39

15.6.2011 19:47:17

Re: Ile kosztuje odraczanie reformy mundurówek ?

A ja mam pytanie ILE KOSZTUJĄ EMERYTURY GÓRNIKÓW I ROLNIKÓW??? Jak dotychczas wszyscy skupiają się na mundurowcach, wydaje mi się to kompleksem rządzących, którzy nawet w "złych czasach" wyjeżdżali na zachód - teraz chcą sobie w jakiś sposób odbić problemy ze zdobyciem paszportu. Dyskutujmy na temat emerytur zarówno mundurowych włączając sędziów, jak i górników oraz rolników.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: