In vitro to "planowane uśmiercanie"

Zapłodnienie metodą in vitro "pociąga za sobą przewidywane i planowane uśmiercanie istot ludzkich w fazie embrionalnej" – stwierdzili biskupi po obradach w Olsztynie.

Kościół polski sprzeciwia się sztucznemu zapłodnieniu, odkąd w rządzie Donalda Tuska powstał pomysł refundacji tej metody z budżetu państwa.

W oświadczeniu Episkopatu czytamy, że wykonywanie in vitro jest grzechem ciężkim. – Taki zaś grzech sprawia samowykluczenie z Komunii eucharystycznej do czasu otrzymania przebaczenia w sakramencie pokuty i pojednania – cytuje Gazeta Wyborcza stanowisko biskupów.

Uczestniczący w sobotnich obradach w Olsztynie abp Henryk Hoser, szef Zespołu Ekspertów Episkopatu ds. Bioetycznych, uważa, że przy in vitro „dochodzi do niezwykłych nadużyć”.

- Po raz pierwszy w historii w procesie prokreacji uczestniczą osoby trzecie. A rodzice nie mają żadnej kontroli nad tym, co się dzieje – cytuje Hosera Gazeta Wyborcza.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (4)

Basia

22.6.2010 13:11:58

Re: In vitro to

Tylko w Polsce "czarnuchy" mają taką swobodę w swoich poczynaniach.Konkondart to najgorsza umowa jaka została podpisana przez polskie państwo. Kościół nie powinien się mieszać w sprawy seksu i rozmnażania. "Przecież księża nie mają w tym praktyki". A może Pan Bóg stworzył Ewę metodą in vitro, lub przez klonowanie? Do tej pory nikt tego nie udowodnił, że było inaczej.

Stary

21.6.2010 21:46:30

Re: In vitro to

Czas najwyższy aby wypowiedzieć konkordat, czarnych pogonić do krucht, a ludziom pozwolić decydować o sobie. Prponuję wprowadzić podatek "wyznaniowy" tak jak w Niemczech to zaraz okaże się jaka z nas Polska katolicka.

RP

21.6.2010 19:48:56

Re: In vitro to

Kościół tradycyjnie jest wielkim hamulcowym postępu. Nie pierwszy to przypadek w historii ludzkości, kiedy kościół staje na drodze postępu, tylko już nie może palić ludzi na stosie!!!

monika

21.6.2010 15:31:44

Re: In vitro to

nigdy nie zrozumie tego ten co chce mieć dziecko a nie może a ta metoda to jedyne wyjście aby gatunek ludzki nie wyginoł

Pokaż wszystkie komentarze (4)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: