Internetowe urzędy świecą pustką. Dlaczego?

Każdy może założyć na specjalnej rządowej platformie tzw. zaufany profil. Umożliwia to załatwianie licznych spraw urzędowych bez wychodzenia z domu.

Dzięki temu można złożyć w ZUS aż 8 wniosków w różnych sprawach, m.in. o zwrot nadpłaconych składek – przypomina Gazeta Prawna.

Według dziennika system nie działa tak jak należy i nie jest przyjazny dla klientów. Każda osoba, która chce skorzystać z e-urzędu, musi potwierdzić swoją tożsamość. Nie może tego zrobić jednak on-line. Zainteresowany musi osobiście pójść do jednego z punktów działających w wybranych urzędach. Teraz jest ich 605. Według ekspertów to zbyt mało. Samorządowcy krytykują natomiast brak możliwości potwierdzania zaufanego profilu przez gminy.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 26.12.2018

  Dostępność cyfrowa administracji

  Najpóźniej w 2020 r. strony internetowe i serwisy administracji rządowej i samorządowej mają osiągnąć tzw. pełną dostępność. Dziś połowa witryn internetowych administracji publicznej (...)

 • 9.12.2004

  List motywacyjny - nie powtarzaj życiorysu!

  W odpowiedzi na praktycznie każde ogłoszenie trzeba wysłać list motywacyjny. Wielu pracodawców narzeka, że kandydaci powtarzają w nich dane z CV, albo piszą nudne elaboraty o nieistotnych (...)

 • 1.10.2018

  Staże a ZUS

  Uczniowie szkół ponadpodstawowych lub studenci do ukończenia 26 lat, którzy pobierają stypendium w okresie odbywania szkolenia, stażu lub przygotowania zawodowego dorosłych, na które (...)

 • 17.3.2018

  Polska bardziej przyjazna dla osób niepełnosprawnych

  Ponad 23 miliardy złotych ma trafić w latach 2018-2025 na inwestycje związane z dostępnością. Tak, by przestrzeń publiczna była przyjazna osobom o szczególnych potrzebach (np. seniorom, (...)

 • 9.7.2018

  Wkrótce ustawa o cyberbezpieczeństwie

  Celem krajowego systemu cyberbezpieczeństwa będzie zapewnienie niezakłóconego świadczenia usług kluczowych z punktu widzenia państwa i gospodarki oraz usług cyfrowych.