Jak wesprze PiS, to złamie prawo

Zyta Gilowska, kiedyś minister finansów w jego rządzie, obecnie członkini Rady Polityki Pieniężnej, ma być ekspertem PiS w przedwyborczej debacie o stanie finansów publicznych.

Taką zapowiedź złożył Jarosław Kaczyński. - To naruszenie prawa - przyznają konstytucjonaliści na łamach Gazety Wyborczej.

- Ustawa o NBP pozwala członkom Rady na działalność akademicką, naukową i twórczą. Zyta Gilowska może się wypowiadać na tematy związane z finansami, ale nie pod szyldem jakiejkolwiek partii i nie będąc stroną w debacie wyborczej - mówi dla dziennika prof. Piotr Winczorek, konstytucjonalista z UW. 

Gilowska na razie nie potwierdziła swojego udziału w debacie. - To szokujące. Członek Rady jest zobowiązany do przestrzegania prawa. Skoro wie, że to złamanie przepisów, to powinna taką zapowiedź zdementować i wymóc, by nie posługiwano się jego nazwiskiem w debacie publicznej - twierdzi prof. Marek Chmaj z SWPS. 

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 2.2.2019

  Wielka płyta ze wsparciem...

  MIiR wesprze profilaktyczne wzmocnienie połączeń warstwy fakturowej i nośnej w budynkach z wielkiej płyty. Instytut Techniki Budowlanej przebadał budynki wykonane w różnych technologiach (...)

 • 30.12.2017

  Sieć badawcza „Łukasiewicz” coraz bliżej!

  Głównym celem Sieci badawczej „Łukasiewicz” jest budowa zaplecza naukowego do realizacji strategicznych programów rządowych. Sieć ma stanowić pomost między nauką a (...)

 • 28.3.2017

  Stop piratom drogowym - większe kary za przestępstwa w ruchu drogowym

  Sejm przyjął przygotowaną w Ministerstwie Sprawiedliwości ustawę, która zwiększa kary za przestępstwa w ruchu drogowym oraz wydłuża okres przedawnienia karalności wykroczeń. Zmiany do (...)

 • 24.4.2018

  Promowanie energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji

  Ministerstwo Energii przygotowało projekt ustawy o promowaniu energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji. Kogeneracja jest wytwarzaniem ciepła i energii elektrycznej w najbardziej efektywny (...)

 • 13.12.2018

  Jak stosować RODO?

  Poznaj 10 wskazówek dla administratorów, jak stosować RODO? Wypracowano je na podstawie doświadczeń z pierwszego półrocza stodowania nowych przepisów (...)