Jak zorganizować telepracę?

Telepracę można wprowadzić w firmie tylko po konsultacjach ze związkami zawodowymi, a gdy ich nie ma, to z przedstawicielami pracowników - informuje Rzeczpospolita.

Wynikiem rozmów musi być zawarcie porozumienia lub podpisanie regulaminu dotyczącego warunków telepracy. Dopiero po spełnieniu tych formalności pracodawca może rekrutować telepracowników. Zmiana formy pracy przez już zatrudnionych pracowników może nastąpić na mocy porozumienia stron, z inicjatywy pracownika lub pracodawcy. Telepraca jest dobrowolna i nie można jej narzucić - czytamy na łamach dziennika. Więcej w dzisiejszym wydaniu Rzeczpospolitej.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Faf

3.2.2010 19:27:21

Re: Jak zorganizować telepracę?

A GDZIE SĄ OFERTY TELEPRACY?


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 3.7.2008

  3 maja i 1 listopada - dodatkowe dni wolne?

  Kodeks pracy nakazuje, aby tydzień pracy miał w tzw. okresie rozliczeniowym (podstawowy to 4 miesiące) przeciętnie 40 godzin. Zasadą jest też, że tydzień pracy składa się z 5 dni i 8 godzinnego (...)

 • 7.6.2013

  Strajk

  Strajk polega na zbiorowym powstrzymywaniu się pracowników od wykonywania pracy w celu rozwiązania sporu dotyczącego warunków pracy, płac lub świadczeń socjalnych oraz praw i wolności (...)

 • 5.1.2006

  Przetarg ograniczony - stan prawny obowiązujący do 1 marca 2004r

  Przetarg ograniczony jest jednym z sześciu trybów określonych w ustawie o zamówieniach publicznych, w którym możliwe jest udzielenie zamówienia publicznego. Podobnie jak przetarg nieograniczony, (...)

 • 18.5.2019

  Wpływ sztucznej inteligencji na gospodarkę i rynek pracy

  Jak wynika z badań, obecnie już 90% prac wymaga znajomości IT, tymczasem 61 mln ludzi w Europie nie posiada odpowiednich (podstawowych) kompetencji cyfrowych.

 • 2.12.2007

  Na jakich zasadach może być prowadzone kształcenie na odległość?

  Ustawa - Prawo o szkolnictwie wyższym przewiduje, iż zajęcia dydaktyczne na studiach mogą być prowadzone także z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Zajęcia dydaktyczne (...)