Umowy

Jak zrezygnować z nieudanego zakupu?

Ci, którzy kupowali świąteczne prezenty w ostatniej chwili i bez głębszego zastanowienia, mogą z niektórych zakupów się wycofać i dostać zwrot pieniędzy.

(...)Małe szanse na odzyskanie pieniędzy mają ci, którzy korzystali z tradycyjnych sklepów. - To nieprawda, że można swobodnie oddać towar w ciągu pięciu dni od daty zakupu - przypomina Małgorzata Rothert, miejski rzecznik konsumentów w Warszawie. Ten konsumencki przywilej istniał dawniej, ale został zniesiony już ponad dziesięć lat temu.

(...)Możliwość odstąpienia od umowy dotyczy też wielu usług finansowych. Tak jest np. z kredytem konsumenckim (czyli pożyczkami do 80 tys. zł). Konsument może zrezygnować z wziętej szybko i bez zastanowienia pożyczki w ciągu 10 dni od zawarcia umowy. Nie ma znaczenia, czy już odebrał pieniądze, czy jeszcze nie.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 19.5.2012

  CIT - Podatek dochodowy od osób prawnych

  Podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych obowiązania są bez wezwania składać deklarację o wysokości dochodu (lub straty) osiągniętego od początku roku podatkowego i wpłacać na rachunek (...)

 • 13.2.2012

  Jak zrezygnować z metody kasowej?

  Podatnik wybierając metodę kasową nie musi jej stosować bezterminowo. Może bowiem z niej zrezygnować (choć nie w dowolnym terminie); może się również okazać, iż podatnik utraci prawo do stosowania (...)

 • 6.2.2014

  Co dalej z samochodami z kratką?

  Od tego roku wróciła możliwość odliczenia podatku od tzw. \"samochodów z kratką\". Obecnie, na podstawie art. 86 a ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług (dalej: ptu), można odliczyć sobie (...)

 • 9.10.2007

  Uwaga rodzice! Dofinansowanie zakupu podręczników i jednolitego stroju! - lipiec 2007 roku

  Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie i uchwałę w sprawie dofinansowania zakupu podręczników i jednolitego stroju. Program skierowany jest do dzieci z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie (...)

 • 23.12.2018

  Nie będzie podwyżek cen energii

  Ministerstwo Energii przygotowało projekt ustawy, która ustabilizuje ceny energii elektrycznej w Polsce. Dzięki temu koszty zakupu energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w 2019 (...)