Karetka po nowemu

70 proc. przypadków, do których wyjeżdżają karetki pogotowia, mogłoby być załatwionych poprzez zwykłą wizytę u lekarza - szacuje Ministerstwo Zdrowia. Resort chce, by zespoły ratownicze wyjeżdżały jedynie w celu ratowania życia.

(...) Nowa ustawa wprowadza rozróżnienie zespołów ratowniczych na podstawowe i specjalistyczne.

(...) O tym, jaki zespół wyjedzie do pacjenta, zdecyduje dyspozytor.

(...) W urzędach wojewódzkich mają powstać centra powiadamiania ratunkowego przyjmujące zgłoszenia z numeru alarmowego 112 i przekierowujące je do właściwej jednostki policji, Państwowej Straży Pożarnej i pogotowia ratunkowego.

Dziennik Polski 29.12.2006 r.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

obca

15.5.2018 20:54:11

Re: Dział spadku na rzecz małoletniego

Witam, chciałam sie dowiedziec na temat tego ze mój tato zmarł miał żonę (moja mamę) i 8 dzieci (w tym mam 2 maloletnie siostry)każde dziecko dostali przez sąd 3/32 gospodarstwa rolnego a mama 8/32 i teraz musismy sie wpisać w księgi wieczyste i potem chciałam miec wydzielone swoja czesc ziemi ktora mi sie należy . Ale pytanie jak to zrobić? Slyszalam ze trzeba złożyć jakiś wniosek do sądu bo siostry są niepełnoletnie, ile taki wniosek kosztuje? I czy po wydaniu tego wniosku mam juz czesc swojej działki i mogę robic z nią co chce? Proszę pomocy bo moja mama ma to w d***e a mi na tym zalezy żeby się budować


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 8.11.2018

  Podwyżki dla emerytów i rencistów w 2019 roku

  Resort polityki społecznej zaproponował w 2019 roku nowy mechanizm waloryzacji rent i emerytur, wzrost minimalnych emerytur i rent do 1.100 zł, a najmniejszą waloryzację na poziomie 70 zł.

 • 25.3.2018

  Prawo do przenoszalności danych według RODO

  W określonych sytuacjach będziemy mieli możliwość otrzymywania od administratora dotyczących nas danych, które sami mu dostarczyliśmy, a także możliwość przesyłania tych danych (...)

 • 21.8.2014

  Darowizna samochodu - formalności jakich musisz dopełnić?

  Darowizna to chyba najczęściej stosowana umowa w stosunkach rodzinnych. Obowiązki z nią związane mogą nieco się różnić w zależności od przedmiotu darowizny. W niniejszej poradzie zajmiemy (...)

 • 21.7.2018

  E-dowody już niedługo

  Według projektu, od marca 2019 r. rozpocznie się wydawanie nowych dowodów osobistych z warstwą elektroniczną.

 • 27.8.2017

  Będą ułatwienia dla spółdzielni socjalnych?

  Ułatwienia w zakładaniu i funkcjonowaniu spółdzielni socjalnych, poszerzenie zakresu wsparcia dla tych podmiotów oraz doprecyzowanie celu ich działalności – to tylko niektóre (...)