Karta magnetyczna dla przedszkolaka

Tradycyjne listy obecności zostały zastąpione przez zbliżeniowe karty w 23 przedszkolach. Ma to ułatwić rozliczanie pobytu dziecka w placówce.

- Dzięki zbliżeniowym kartom magnetycznym rodzice zapłacą tylko za faktyczną obecność malucha w placówce, a nie za deklarowany czas pobytu dziecka w przedszkolu - powiedziała PAP rzeczniczka Urzędu Miasta w Tychach, Ewa Grudniok.

Rzeczpospolita wyjaśnia, że karty mają ułatwić rozliczanie godzin ponadwymiarowych. Zgodnie z przepisami dziecko może przebywać bezpłatnie w przedszkolu przez 5 godzin dziennie. Każda następna godzina jest już płatna, a ceny ustalają konkretne samorządy.

W Tychach za każdą następną godzinę trzeba zapłacić 1,8 zł (w przypadku gdy do przedszkola uczęszcza więcej niż jedno dziecko, za każde następne rodzice płacą 1 zł).

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 4.8.2018

  Czy deregulacja usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych była dobra?

  MF zaprasza do udziału w badaniu ankietowym, które dotyczy deregulacji usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

 • 11.2.2015

  Karta podatkowa 2015

  Jak zmieniają się stawki karty podatkowej i ile wyniosą w 2015 roku? Jak wybrać tą metodę opodatkowania zamiast ogólnych zasad opodatkowania na podstawie skali podatkowej?

 • 9.6.2014

  Nowe wsparcie dla rodzin wielodzietnych

  Zniżki w państwowych muzeach, galeriach, placówkach sportowych, parkach narodowych oraz w komunikacji publicznej czy PKP. Być może wkrótce także system zniżek obejmie partnerów (...)

 • 9.10.2018

  Ewidencja czasu pracy - jak prowadzić ewidencję czasu pracy?

  Zgodnie z Kodeksem pracy, czas pracy jest to czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy. Systemy i rozkłady (...)

 • 19.2.2012

  Prawo do emerytury górniczej

  Obowiązująca od 1 stycznia br. ustawa z dnia 27 lipca 2005 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz ustawy – Karta Nauczyciela umożliwiła górnikom (...)