Kiedy nie wzywać policji do stłuczki na drodze?

Nie zawsze musimy wzywać funkcjonariuszy sprawiedliwości do stłuczki na drodze - czytamy na łamach dzisiejszej Rzeczpospolitej.

Potwierdza to w rozmowie z gazetą nadkomisarz Marcin Szyndler. - Kolizja, kiedy nie ma osób poszkodowanych, jest zwykłym zdarzeniem na drodze. Jeśli nie mamy wątpliwości, kto jest sprawcą (jeden z uczestników przyznaje, że do kolizji doszło z jego winy), a kto poszkodowanym, wystarczy spisać oświadczenie - mówi Szyndler.

Od tej reguły powinniśmy odstąpić wtedy, gdy sprawcą zdarzenia jest nietrzeźwy kierowca lub w sytuacji, gdy rozbite przez nas auto jest własnością firmy bądź wypożyczalni.  

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Agi

12.6.2010 21:35:48

Re: Kiedy nie wzywać policji do stłuczki na drodze?

A co jeżeli poszkodowany się uprze i nie zadowala go nawet, gdy sprawca proponuje zwrot całych kosztów. Czy dostaje mandat za wezwanie policji lub punkty. Nie wiem czy ma znaczenie ,że ma od 2 lat prawo jazdy??


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 17.9.2018

  Jak odwołać się od mandatu drogowego?

  Jeśli wystawiono ci mandat drogowy, a masz pewność, że wypisano ci go niesłusznie, pamiętaj, że jest tylko kilka przypadków, kiedy można go uchylić. Dowiedz się, kiedy i w jaki sposób (...)

 • 29.8.2018

  Zachowek - czym jest zachowek i komu się należy?

  Podstawową zasadą prawa spadkowego jest swoboda testowania. Oznacza ona, iż spadkodawca może za życia w drodze testamentu dowolnie rozrządzić swoim majątkiem, jeśli zaś tego nie uczyni, krąg (...)

 • 15.9.2018

  Będą policyjne jednostki kontrterrorystyczne?

  Ujednolicony system funkcjonowania jednostek kontrterrorystycznych oraz uregulowane zasady bezpieczeństwa podczas wykonywania zadań służbowych przez policjantów to główne zmiany przewidziane (...)

 • 2.4.2015

  Odwołanie od decyzji - Jak napisać i w jakim terminie?

  Odwołanie jest środkiem zaskarżenia przysługującym stronie na decyzję wydaną w pierwszej instancji przez organ administracji publicznej, a także inny organ lub podmiot, który na mocy prawa (...)

 • 19.8.2017

  Mandat zapłacisz kartą na Policji

  Nowelizacja ustawy – Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia pozwoli Policji i innym służbom używanie terminali płatniczych. Dzięki nowym przepisom, ukarany będzie mógł od razu (...)