Kobieta sama wie, czy ma raka?

Kobieta sama wie, czy odczuwany przez nią ból w obrębie piersi może być wynikiem niepokojących zmian czy też ma inne pochodzenie - przekonywał dziennikarzy Dziennika Polskiego Andrzej Troszyński z biura prasowego centrali NFZ.

Wypowiedź Troszyńskiego dotyczyła wydanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia zarządzenia, według którego kobiety, odczuwające dolegliwości w obrębie piersi, nie mają prawa do profilaktycznych badań mammograficznych.

Zatem pacjentka, która ma niepokojące objawy, odsyłana jest praktycznie donikąd - pisze Dziennik Polski.

- Serce nam się kraje, kiedy musimy odprawiać "z kwitkiem" kobiety, bo zgłosiły bóle w piersi. Wiemy, że nasze namowy, by natychmiast udały się do specjalisty, nic nie dadzą. Te pacjentki zostają pozostawione same sobie! - mówi gazecie Renata Wiśniewska z Centrum Medycznego Maszachaba.

Co się stanie, jeżeli pracownia mammograficzna wykona badanie kobiecie „z bólami"? Zamiast pieniędzy z NFZ dostanie za badanie karę grzywny.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (3)

Ena

18.1.2010 21:51:23

Re: Kobieta sama wie, czy ma raka?

swoisty sposób badania tarczyczy....nie powiem......Panie prof. Mędraś tarczyca to trochę wyżej się znajduje.....:)

Ena

18.1.2010 21:48:12

Re: Kobieta sama wie, czy ma raka?

Pan mówi tak,bo nie jest kobietą i zna tych odczuć, nie umarła mu też matka czy 29 siostra na raka piersi.....:( smutne te decyzje...a poziom leczenia w Polsce to 3-ci świat. Niedano miłam się okazję o tym przekonaćna własnej osobie. Osrodki, które kasują sporepieniądze za mammografię 100zł w Pl to chyba nie mało ?, dają diagnozę z piecioma znakami zapytania5???bo sprzęt mają z demobilu(tyle wątpliwości to ja i bez badań miąłam Panie doktorze z Opola. a potem za kolejne 300zł za USG, z którego nawet nie dostałam wydruku. a pan doktor jednym palcem pisał na starej maszynie elektrycznej. To ja się pytam nba co Pan te pieniądze przeznacza??? za 300 to już używanego laptopa można kupić!!!! a dlaczego świadomie wprowadza Pan w błąd pacjentki reklamując czyjąś reklamą sprzęt najnowszy do USG??? ktopokryje straty w psychice osoby, której pan postawił diagnozę "guz"? tylko dlatego,że sprzęt na którym Pan pracuje to złom, albo nie umie pan z niego odczytać obrazu.:(.....jak można tak traktować ludzi? dajkasę 3minuty 100zł i spadaj....albo Pan prof.Mędraś endokrynolog, który za moją 100 macał mnie po piersiach....byłam już na wielu wizytach u endokrynologa.....a po cyckach macał mni etylko Prof. Mędraś

zbyszek

16.1.2010 21:13:16

Re: Kobieta sama wie, czy ma raka?

Za "komuny" powstał tekst: "Emeryci i renciści, popierajcie Partię czynem: umierajcie przed terminem!!!". Co sie zmieniło? Nazwa ustroju.

Pokaż wszystkie komentarze (3)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: