Kolejne dopalacze na czarnej liście

Nielegalne będą pochodne amfetaminy, aktynonu, metylon, butylon, pochodne piperazyny, pochodne fenyloetyloaminy i naphyrone.

Zostały one wpisane na listę zakazanych substancji, znajdującą się w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii – informuje Gazeta Prawna. Nowelizacja dokumentu została uchwalona przez Sejm.

Za posiadanie najmniejszej ilości substancji z listy nielegalnych związków grozi kara więzienia do 3 lat. Dopisywanie do ustawy kolejnych środków, jakie wykryto w dopalaczach, zostało skrytykowane przez niektórych posłów. – W ten sposób moglibyśmy wszystkiego zakazać, a wiemy, że pomysłowość ludzi, którzy chcą się odurzać, nie zna granic – cytuje dziennik Łukasza Zbonikowskiego z PIS.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

TOJA

10.4.2011 20:6:59

Re: Kolejne dopalacze na czarnej liście

ZA NARKOTYKI WINNA BYĆ KARA JAK W AWGANISTANIE BARDZO SYROWA.NASI POSÓŁOWIE I SENATOROWIE SAMI BIORĄ DOPALACZE ALBO MAJĄ Z TEGO WIELKI ZYSK - = - DLATEGO TAK MOCNO BRONIĄ PRZEPISÓW O POSIADANIE CHOCIAŻ MAŁEJ KSZTY.!!!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.6.2014

  Wakacje 2014: uważaj na dopalacze i pigułki gwałtu

  Pigułki gwałtu i dopalacze można z łatwością kupić, np. w sieci. Dlaczego? Czy nie ma regulacji, które zakazywałyby sprzedaży środków, które nie powinny być legalne?

 • 15.2.2019

  Więcej cudzoziemców

  Polska staje się coraz bardziej atrakcyjnym krajem do pracy i zamieszkania. Pokazują to dane z nowego raportu ZUS „Cudzoziemcy w polskim systemie ubezpieczeń społecznych”. Najchętniej (...)

 • 18.7.2018

  Ostrzejsze kary za handel dopalaczami i za ich posiadanie

  Po zmianach dopalacze będą traktowane na równi z narkotykami. Tym samym odpowiedzialność za posiadanie, handel i dystrybucję dopalaczy przejdzie z reżimu administracyjnego na (...)

 • 19.4.2017

  Program Leki 75+ z korzyścią dla pacjentów

  Wykaz bezpłatnych leków dla seniorów powstał w oparciu o dane Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczące ilości zrealizowanych recept na leki w okresie poprzedzającym utworzenie tej listy. (...)

 • 9.12.2004

  List motywacyjny - nie powtarzaj życiorysu!

  W odpowiedzi na praktycznie każde ogłoszenie trzeba wysłać list motywacyjny. Wielu pracodawców narzeka, że kandydaci powtarzają w nich dane z CV, albo piszą nudne elaboraty o nieistotnych (...)