Kolejne zmiany w aplikacji ogólnej

Czas trwania egzaminu pisemnego na aplikację ogólną zostanie wydłużony z dwóch do trzech godzin – donosi Rzeczpospolita.

Minister sprawiedliwości podpisał już rozporządzenie, które zmienia zasady przeprowadzenia konkursu na aplikację ogólną.

Według doniesień dziennika na aplikację dostanie się 300 najlepszych kandydatów. Prawdopodobnie obydwa etapy konkursu odbędą się w Krakowie.

Znowelizowane przepisy wydłużą czas egzaminu pisemnego (z dwóch do trzech godzin), skrócą rozwiązywanie testu (z czterech do dwóch i pół godziny) i dadzą więcej czasu komisji na poprawę prac drugiego etapu. Komisja będzie miała miesiąc na podanie wyników – do tej pory jedynie dwa tygodnie.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 8.7.2018

  Doradcy podatkowi - więcej kompetencji i po aplikacji?

  Krajowa Rada Doradców Podatkowych przygotowała i przekazała do Ministerstwa Finansów projekt nowelizacji ustawy o doradztwie podatkowym.

 • 11.5.2017

  Nowelizacja ustawy o systemie informacji oświatowej

  Nowelizacja ustawy o systemie informacji oświatowej oraz niektórych innych ustaw dotyczy m.in. architektury systemu informacji oświatowej – będzie ją stanowiła jedna, skonsolidowana baza (...)

 • 5.9.2018

  mLegitymacja na nowy rok szkolny

  Twoje dziecko ciągle zostawia legitymację w domu? Już niedługo ten problem odejdzie w zapomnienie. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi (...)

 • 7.11.2018

  Więcej na leki dla seniorów

  Nowelizacja przewiduje zwiększenie o 50 mln zł wysokości środków przewidzianych na bezpłatne leki dla seniorów, którzy ukończyli 75. rok życia. Modyfikuje także zasady (...)

 • 14.11.2012

  Podatek dochodowy od osób fizycznych w 2013 r.

  W dniu 11 listopada 2012 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podpisał uchwaloną przez Sejm w dniu 24 października 2012 r. ustawę o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. (...)