Kończą się unijne dotacje dla firm

Fundusze unijne dla przedsiębiorców na lata 2007 – 2013 są już na wyczerpaniu.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zorganizuje w tym roku jedynie 12 konkursów o dotacje ze środków UE. To prawie trzy razy mniej niż w 2010 roku – donosi Gazeta Prawna.

Dziennik dowiedział się, że PARP rozdzieli w tym roku około 1,6 mld zł. Przypomnijmy, że w 2010 roku wartość dotacji przekroczyła 5 mld zł, a dwa lata temu tylko na jeden rodzaj wsparcia – granty na inwestycji w najnowsze światowe technologie – było aż 4 mld zł.

Pierwsze konkursy w PARP ruszą już pod koniec tego miesiąca – czytamy na lamach Gazety Prawnej.

>

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 29.3.2018

  Wsparcie z Planu Junckera

  Polska awansowała na 5. miejsce w UE pod względem wysokości wsparcia pozyskanego z Planu Junckera. Europejski Bank Inwestycyjny przeznaczył 2,9 miliarda euro (około 12,4 miliarda złotych) na polskie (...)

 • 16.8.2018

  Fundusze europejskie na start firmy

  Fundusze europejskie dają wiele możliwości uzyskania dofinansowania na założenie swojej firmy. Jeżeli ktoś ma pomysł na biznes, warto postarać się o środki unijne, które pomogą wystartować. (...)

 • 18.8.2018

  Gdzie małe i średnie firmy mogą szukać wsparcia z funduszy europejskich?

  Mikro, mali i średni przedsiębiorcy (MŚP) są jednymi z głównych odbiorców wsparcia z funduszy europejskich. Prowadzący firmę często zastanawiają się, w jakim kierunku ją rozwinąć. (...)

 • 16.8.2018

  Fundusze europejskie na informatyzację

  Wsparcie ze środków unijnych na informatyzację dotyka wielu obszarów. Są to m.in. fundusze dla administracji publicznej na usprawnienie jej usług, środki na cyfryzację zasobów (...)

 • 21.1.2005

  Wszystko o FUS, czyli czym jest i jak funkcjonuje Fundusz Ubezpieczeń Społecznych

  Fundusz Ubezpieczeń Społecznych jest państwowym funduszem celowym, powołanym w celu realizacji zadań z zakresu ubezpieczeń społecznych. Dysponentem FUS jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W (...)