Koniec kredytów z rządowa dopłatą

Senatorowie poparli w czwartek likwidację programu "Rodzina na swoim" z końcem 2012 roku.

Jednak już za niespełna półtora miesiąca powinna wejść w życie modyfikacja tego programu – pisze Gazeta Wyborcza.

- Wywraca ona do góry nogami dotychczasowe reguły. Niemal cała lista zmian to zmiany na gorsze. Jedyna pozytywna to dołączenie do grupy beneficjentów osób samotnych i pozostających w związkach partnerskich – mówi gazecie Halina Kochalska z Open Finance.

Dziennik wyjaśnia, że single będą mogli kupić za kredyt, w którego spłacie pomaga państwo, tylko mieszkanie. Powierzchnia lokalu nie będzie mogła przekraczać 50 m kw. Dopłata obejmie natomiast maksymalnie 30 m kw. Dla rodzin i osób samotnie wychowujących dzieci norma metrażowa jest wyższa - dla mieszkania wynosi 75, a dla domu 140 m kw. 

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

kaja

10.7.2011 18:33:30

Re: Koniec kredytów z rządowa dopłatą

szkoda bo fajny program byl ja sie zalapalam w getin banku na szczescie


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 11.10.2017

  Koniec patologii przy reprywatyzacji

  Przygotowano pierwszy po 1989 roku kompleksowy projekt ustawy pozwalający definitywnie uregulować kwestie reprywatyzacji dóbr przejętych przez władze komunistyczne po 1944 roku. Nowa (...)

 • 18.4.2017

  Wypowiedzenie umowy najmu - Jak wypowiedzieć umowę najmu mieszkania lub lokalu?

  Do najmu lokali mieszkalnych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz ustawę o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i zmianie kodeksu cywilnego. Ma ona zastosowanie wyłącznie (...)

 • 15.2.2006

  Kredyty i pożyczki od lub dla podmiotów zagranicznych

  Ograniczeniom obrotu dewizowego podlega zaciąganie przez rezydentów od nierezydentów z krajów trzecich kredytów lub pożyczek o terminie spłaty ponad połowy kwoty kredytu lub kwoty pożyczki przed (...)

 • 18.2.2019

  PROW sfinansuje gwarancje do kredytów

  Zaproponowano przepisy, które umożliwią stosowanie instrumentów finansowych (IF) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW 2014-2020). Chodzi o nową formę (...)

 • 13.9.2017

  Stypendia NAWA bez podatku

  1 października 2017 r. zacznie działać nowa agencja rządowa Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej. Stypendia przyznawane na podstawie decyzji Dyrektora NAWA będą zwolnione od podatku.