Kradzież internetowych haseł ciągle rośnie

Przestępstwa internetowe, polegające m.in. na wykradaniu danych osobowych właścicieli wirtualnych kont, są coraz częstsze. Według doniesień Gazety Prawnej proceder ten rozprzestrzenia się w zatrważającym tempie i rośnie o kilkadziesiąt procent rocznie. Dziennikarze dziennika przytaczają tutaj m.in. zdarzenie z zeszłego tygodnia, kiedy to oszuści podszyli się pod Bank BZ WBK i wysłali do jego klientów e-maile z prośbami o podanie haseł do kont bankowych. „Osoby korzystające z internetu nie zdają sobie sprawy, jakie zagrożenia czekają na nich w wirtualnym świecie. Informacje pozostawiane przez nas w sieci wydają się nam nieistotne. Środowiska przestępcze dorabiają się jednak na ich kradzieży fortun" - mówił Gazecie Prawnej Michał Serzycki, generalny inspektor ochrony danych osobowych.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 28.6.2017

  Skuteczne karanie za drobne kradzieże?

  Do konsultacji i uzgodnień międzyresortowych trafił przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości projekt ustawy, która ma pozwolić skutecznie walczyć z plagą „drobnych” kradzieży, (...)

 • 16.9.2018

  Mail z fakturą z ZUS?

  Uwaga na fałszywe e-maile na temat rozliczenia rocznego i pliku JPK lub z informacją o konieczności opłacenia faktury wystawionej rzekomo przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

 • 10.2.2010

  Zwolnienie szkół jazdy z podatku VAT stan do 31.12.2010 r.

  Zgodnie z obecnie obowiązującym art. 43 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług (dalej: „ustawa o VAT\") zwolnione z podatku VAT są usługi, które zostały wymienione w załączniku nr 4 (...)

 • 15.9.2018

  Więcej czasu na zapłatę mandatu i inne zmiany w wykroczeniach

  Nowelizacja ustawy – Kodeks wykroczeń oraz niektórych innych ustaw ma wprowadzić wiele korzystnych zmian i usprawnić wymiar sprawiedliwości. M.in. określa na poziomie 500 zł stały (...)

 • 26.12.2018

  Dostępność cyfrowa administracji

  Najpóźniej w 2020 r. strony internetowe i serwisy administracji rządowej i samorządowej mają osiągnąć tzw. pełną dostępność. Dziś połowa witryn internetowych administracji publicznej (...)