Kryzys - kto jest sprawcą?

Kryzys postawił banki w wyjątkowo niezręcznej sytuacji. Są jednocześnie winnymi i ofiarami. To sytuacja, w której - nie tylko wizerunkowo - trzeba uciec do przodu. Tylko czym jest ten "przód"? Odbiór banków przez opinię publiczną jest taki, że najpierw wpędziły kredytami subprime cały świat w tarapaty, a teraz niechęcią do pożyczania pieniędzy utrudniają powrót gospodarki na normalne tory. To obraz uproszczony, jeśli nie wręcz prostacki. Wydaje się jednak, że na czasy postkryzysowe banki powinny przygotować nowe strategie, i to nie tylko strategie przetrwania. Można już usłyszeć opinie, że kryzys spowodował konieczność przemyślenia, w jakim kierunku banki będą szły, że konieczna będzie zmiana modelu biznesowego, by wyjść z kryzysu wzmocnionym. Wydaje się jednak, że nikt jeszcze tego nowego modelu nawet nie naszkicował.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 19.9.2019

  Mobbing w pracy - jak się bronić?

  Na czym polega i gdzie występuje mobbing, jak definiuje go polskie prawo? Jak bronić się przed mobbingiem i co przysługuje ofiarom mobbingu? Jakie obowiązki ciążą na pracodawcy? Tego wszystkiego (...)

 • 15.9.2017

  Niezidentyfikowanie sprawców szkody a odpowiedzialność przedsiębiorstwa

  Prowadzący na własny rachunek przedsiębiorstwo lub zakład wprawiony w ruch za pomocą sił przyrody nie odpowiada za szkodę wyrządzoną przez ruch przedsiębiorstwa lub zakładu, jeżeli istnieją (...)

 • 26.10.2018

  Jak zgłosić przestępstwo?

  Jeśli dana osoba jest świadkiem albo ofiarą przestępstwa, np. ktoś ukradł jej samochód albo rower ktoś ją oszukał, to może ona zgłosić takie zdarzenie na policji albo (...)

 • 6.1.2005

  Likwidacja szkody komunikacyjnej z OC - typowa procedura

  Dowiesz się jakich czynności jesteś zobowiązany dokonać, aby móc żądać odszkodowania od ubezpieczyciela. W jakim terminie powinieneś zawiadomić zakład ubezpieczeń o wypadku i co się stanie (...)

 • 29.9.2019

  Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży zapewniony

  Całodobowa bezpłatna infolinia tzw. telefon zaufania dla dzieci i młodzieży ma zapewnione finansowanie z budżetu państwa do końca 2020 r.