Kto mógłby zastąpić Tuska w wyborach?

Premier coraz częściej powtarza w zaufanym gronie, że nie wystartuje w przyszłych wyborach prezydenckich. Platforma Obywatelska sprawdziła więc, kto mógłby zastąpić Tuska, jeśli nie będzie startował - czytamy na łamach Gazety Wyborczej.

Klub zlecił sondaż w tej sprawie jesienią zeszłego roku. Wynika z niego, że na prawie tak dobry wynik jak premier mógłby liczyć szef MSZ Radosław Sikorski. Nieco mniej głosów otrzymaliby Bronisław Komorowski i Hanna Gronkiewicz-Waltz.

- Donald zdał sobie sprawę, że to premier ma realną. Prezydentura zamknie go na pięć lat w złotej klatce. Straci wpływ na Platformę - mówi gazecie osoba z otoczenia szefa rządu.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 7.4.2017

  Państwowa Służba Ochrony zastąpi BOR?

  Projekt ustawy o Państwowej Służbie Ochrony przygotowywany w MSWiA trafił do konsultacji wewnątrzresortowych. Nowa formacja ma zastąpić istniejące dziś Biuro Ochrony Rządu. Zmiany mają (...)

 • 16.2.2019

  Zmiany dotyczące komisji wyborczych

  Zmiany w Kodeksie wyborczym mają usprawnić proces powoływania obwodowych komisji wyborczych oraz urzędników wyborczych. Dostosowują także brzmienie przepisów kodeksu wyborczego do treści (...)

 • 19.11.2018

  Powstanie nowy Krajowy System Poboru Opłat

  Ministerstwo Infrastruktury i Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczęły prace nad unowocześnieniem poboru opłat na drogach krajowych. Nowy krajowy system ma zastąpić rozwiązanie funkcjonujące od 2011 (...)

 • 26.5.2018

  Umowa o pomocy przy zbiorach

  Nowelizacja ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz niektórych innych ustaw wprowadza nowy rodzaj umowy cywilnoprawnej dla pracowników sezonowych, która ma zastąpić (...)

 • 5.1.2006

  Uproszczona forma uiszczania zaliczek na podatek dochodowy dla przedsiębiorców

  Przedsiębiorcy mają szansę uniknąć składania comiesięcznych deklaracji PIT-5 i zastąpić ten obowiązek uiszczaniem jednolitej w całym roku zaliczki na podatek dochodowy. Należy jednak się spieszyć, (...)