Łatwiej zarejestrować sprowadzane auto

Osoby, które sprowadziły samochód z innego państwa Unii Europejskiej, nie będą musiały przedstawiać tłumaczenia na język polski zagranicznego dowodu rejestracyjnego - informuje Gazeta Prawna.

Odświeżone rozporządzenie w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów zacznie obowiązywać 16 lutego 2010 roku. Dokument znosi obowiązek załączenia do dokumentacji - przy rejestracji sprowadzonego auta w Polsce - tłumaczenia dowodu rejestracyjnego.

Przepis będzie miał zastosowanie do samochodów sprowadzonych z krajów Unii Europejskiej, Szwajcarii czy państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu - czytamy na łamach Gazety Prawnej.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

jak zwykle ja

21.2.2010 2:34:51

Re: Łatwiej zarejestrować sprowadzane auto

... a co ze stowarzyszona anglia...piszcie konkretnie albo wcale a tak to rzadna wiadomosc..


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 15.4.2018

  Jak zarejestrować firmę przez bank?

  Już ponad tysiąc przedsiębiorców skorzystało z możliwości rejestracji firmy za pomocą bankowości elektronicznej. Korzystasz z bankowości elektronicznej i myślisz o założeniu własnej (...)

 • 22.8.2006

  Jak zarejestrować samochód kupiony za granicą?

  Zgodnie z art. 71 ust. 6 Prawa o ruchu drogowym, pojazd sprowadzony z terytorium państwa niebędącego członkiem Unii Europejskiej, po dokonaniu ostatecznej odprawy celnej przywozowej, dopuszcza się (...)

 • 19.7.2018

  Odblokowane wyodrębnianie mieszkań w starych budynkach

  Będzie łatwiej uzyskać własność lokali mieszkalnych budowanych przed 1995 r. Po uchwaleniu przez obie izby parlamentu nowelizacja ustawy o własności lokali czeka na podpis Prezydenta.

 • 21.9.2018

  Jak będą wyglądały nowe dowody osobiste?

  MSWiA skierowało do konsultacji międzyresortowych rozporządzenie dotyczące wzoru graficznego nowego dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. Zmianie ulegnie m.in. umiejscowienie danych (...)

 • 18.4.2019

  Unia Europejska przyjęła mandaty na negocjacje z USA dot. handlu

  15 kwietnia br. Rada Unii Europejskiej przyjęła Decyzje i wytyczne (tzw. mandaty negocjacyjne) upoważniające do rozpoczęcia negocjacji z USA umowy o zniesieniu ceł na towary przemysłowe i umowy (...)