Lech Kaczyński o starcie w wyborach

Prezydent Lech Kaczyński - zapytany o decyzję w sprawie ponownego startu w wyborach prezydenckich - mówił, że w tej chwili nie ma poparcia poważnych sił politycznych.

Podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju prezydent był pytany, kiedy zdecyduje, czy będzie startował w wyborach oraz o to, z którym kandydatem PO wolałby rywalizować.

- A czy ja będę kandydował? - odpowiadał prezydent. - Proszę pamiętać, że w Polsce szansę mają ci, którzy nie wychodzą na środek ulicy i mówią, że będą kandydowali, tylko ci, którzy mają poparcie poważnych sił politycznych. Ja jeszcze w tej chwili takiego poparcia nie mam - mówił, cytowany przez Gazetę Prawną, Lech Kaczyński.

Prezydent dodawał jednocześnie, że nie zamierza tutaj wchodzić w to, z kim wolałbym kandydować.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

aru

3.3.2010 21:56:11

Re: Lech Kaczyński o starcie w wyborach

Wreszcie, zapewne przez pomyłke prezydent powiedział prawdę. Nie ma poparcia powaznych sił politycznych - w domyśle, bo PiS, który popiera go nie jest poważną siła polityczną. Brawo Panie prezydencie - wspaniała reklama PiS-u - aru


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 15.7.2018

  Medycyna na UKSW

  Nowelizacja zakłada utworzenie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie kierunku lekarskiego i prowadzenie go w nowo powołanym Collegium Medicum.

 • 16.2.2019

  Zmiany dotyczące komisji wyborczych

  Zmiany w Kodeksie wyborczym mają usprawnić proces powoływania obwodowych komisji wyborczych oraz urzędników wyborczych. Dostosowują także brzmienie przepisów kodeksu wyborczego do treści (...)

 • 22.8.2017

  Ruszają paczki żywnościowe...

  Rusza Podprogram 2017 w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. W tej edycji paczka jest większa i droższa – każdy uczestnik otrzyma 19 produktów o wartości 269 zł. 

 • 29.10.2004

  Pomoc dla przedsiębiorczych kobiet, czyli każdej Pani opłaca się założyć działalność gospodarczą

  28 października 2004 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy w sprawie szczegółowych warunków i trybu udzielania kobietom pomocy de minimis na podjęcie własnej działalności (...)

 • 8.4.2009

  Prawa obywatela Unii Europejskiej

  Każdy obywatel państwa członkowskiego jest jednocześnie obywatelem Unii Europejskiej. Z obywatelstwa unijnego wynikają zaś dlań pewne prawa. W tym opracowaniu wskazujemy, na czym polegają najważniejsze (...)