Lekarze i prawnicy mogą uniknąć kasy fiskalnej

Wystarczy, że klient zapłaci za usługę za pośrednictwem poczty, banku czy SKOK. Wtedy transakcji nie trzeba ewidencjować kasą fiskalną.

Zgodnie z poz. 37 załącznika do rozporządzenia ministra finansów z 26 lipca 2010 r. zwolnione z obowiązku ewidencjonowania są usługi, za które zapłata w całości następuje za pośrednictwem poczty, banku lub SKOK, pod warunkiem że z ewidencji i dowodów dokumentujących transakcję jednoznacznie wynika, jakiej konkretnie transakcji zapłata dotyczyła – wyjaśnia na łamach Rzeczpospolitej Anna Łukaszewicz-Obierska, radca prawny, partner w Kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr.

Dziennik dodaje, że dotyczy to również płatności dokonywanych czekiem, bankową kartą płatniczą lub kredytową.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Pacjent

9.5.2011 15:7:28

Re: Lekarze i prawnicy mogą uniknąć kasy fiskalnej

Ale rejestracja wpływu oplaty za usługi na rzecz pacjenta niezależnie od banku, poczty czy SKOK'u musi nastąpić w systemie księgowości lekarza lub prawnika w ramach miesiąca podatkowego oraz na koniec roku rozliczeniowego w bilansie strat i zysków. A więc nie należy się cieszyć, że te przelewy będą poza SYSTEMEM FISKALNYM !!! NIESTETY KAŻDY MUSI PŁACIĆ PODATKI, NIEZALEŻNIE OD PROFESJI !! ŻYCZĘ DUŻO WPŁYWÓW ORAZ ZYSKÓW. POZDROWIENIA. PACJENT


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 25.8.2014

  e-handel - co z kasą fiskalną?

  Sprzedaż dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, objęta jest obowiązkiem ewidencjonowania na kasie fiskalnej. Czy sprzedając (...)

 • 29.3.2013

  Rozporządzenie o kasach rejestrujących – nowe przepisy

  Z dniem 1 kwietnia 2013 r. wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. o kasach rejestrujących, równocześnie z tą datą traci moc rozporządzenie Ministra Finansów (...)

 • 18.7.2017

  Kelner musi wydać paragon fiskalny klientowi

  W przypadku świadczenia usług gastronomicznych osobie fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej istnieje obowiązek zaewidencjonowania tych usług na kasie fiskalnej. Kelner obsługujący (...)

 • 5.4.2018

  Kasy fiskalne online ostatecznie uszczelnią VAT...

  Wprowadzony zostanie nowy rodzaj kas rejestrujących (kas online), które będą wyposażone w funkcję umożliwiającą przekazywanie – w sposób automatyczny i bezpośredni – (...)

 • 8.11.2017

  Kiedy będą kasy fiskalne on-line?

  Docelowym systemem będzie system kas rejestrujących umożliwiających przesył informacji do Centralnego Repozytorium Kas. Projekt przygotowany w resorcie finansów nie (...)