Lekarze kupią kasy fiskalne

Od 2011 roku lekarze, prawnicy oraz podatnicy zajmujący się usługami: w zakresie edukacji, pośrednictwa finansowego, pogrzebowymi i pokrewnymi, związanymi z rekreacją, kulturą i sportem będą zobowiązani do posiadania urządzeń fiskalnych - informuje Gazeta Prawna.

Zmiany zakłada projekt ustawy o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców. Według specjalistów nie zniosą one, lecz stworzą kolejne bariery w administracji. Zdaniem dr. Janusza Fiszera, partnera w Kancelarii Prawnej White & Case i docenta UW, objęcie obowiązkiem posiadania kas lekarzy i prawników to niezbyt dobry pomysł. W niektórych sytuacjach zastosowanie kasy fiskalnej jest bowiem niemożliwe albo bezprzedmiotowe. Czy lekarz jadący na nagłą nocną wizytę lekarską do chorego będzie zabierał ze sobą przenośną kasę fiskalną? To byłby już zupełny surrealizm - odpowiada Gazeta Prawna. - Nie widzę tu żadnego znoszenia barier administracyjnych, lecz wręcz ich tworzenie - mówi dla dziennika dr Janusz Fiszer.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

ewelina

23.12.2009 10:18:16

Re: Lekarze kupią kasy fiskalne

Nareszcie ktoś dobrze pomyślal o kasach dla lekarzy. Jest to jedyne spoleczeństwo, które oszukuje państwo pracując tylko i wyłacznie dla siebie bez zadnych podatków.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 5.4.2018

  Kasy fiskalne online ostatecznie uszczelnią VAT...

  Wprowadzony zostanie nowy rodzaj kas rejestrujących (kas online), które będą wyposażone w funkcję umożliwiającą przekazywanie – w sposób automatyczny i bezpośredni – (...)

 • 8.11.2017

  Kiedy będą kasy fiskalne on-line?

  Docelowym systemem będzie system kas rejestrujących umożliwiających przesył informacji do Centralnego Repozytorium Kas. Projekt przygotowany w resorcie finansów nie (...)

 • 23.2.2018

  Wymiana walut bez kas?

  Ministerstwo Finansów pracuje nad zmianami w zakresie stosowania kas fiskalnych w kantorach. Projektowane zmiany przewidują zwolnienie podmiotów prowadzących działalność w (...)

 • 23.4.2019

  Kasy online wkrótce konieczne

  Ustawa o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo o miarach zakłada wprowadzenie rozwiązania pozwalającego na stosowanie kas rejestrujących (tzw. kasy online (...)

 • 28.6.2018

  Od 1 grudnia 2018 r. tylko e-ZLA

  Dopiero od 1 grudnia jedynym możliwym sposobem wystawienia zwolnienia lekarskiego będzie internet. Nowelizacja zmienia termin wejścia w życie obowiązującej jego formy - e-ZLA.