Lekarze nie zarabiali tak dobrze od lat

Najwięcej zyskują medycy na kontraktach. Lekarz bez specjalizacji zarabia o 57 proc. więcej niż trzy lata temu, specjalista z dwójką – o 61 proc., a ordynator – o 64 proc. – donosi Gazeta Prawna.

Dziennik powołuje się na najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Wynika z niego, że od maja zeszłego roku zasadnicza pensja lekarzy wzrosła od 1,8 do 3 procent. Ale ona stanowi jedynie część ich wynagrodzenia.

Resort poinformował, że etatowy lekarz bez specjalizacji zarabia 5 tys. zł, a kontraktowy nawet 7 tys. Specjalista z drugim stopniem zarabia 7 tys. na etacie bądź 10 tys. na kontrakcie.

Według ekspertów rzeczywiste zarobki polskich lekarzy jednak o dużo wyższe niż te, które podano w ministerialnym raporcie. – Lekarz pracuje średnio w dwóch miejscach. Raport opisuje zarobki, które gwarantuje im tylko jedna posada, ta w państwowym szpitalu – mówi Gazecie Prawnej Adam Kozierkiewicz, niezależny ekspert ochrony zdrowia.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

katowro

14.8.2010 13:56:38

Re: Lekarze nie zarabiali tak dobrze od lat

Po tak trudnych i długich studiach, stażach i specjalizacjach, dobry zarobek jest jak najbardziej na miejscu.

orion51

13.8.2010 8:22:4

Re: Lekarze nie zarabiali tak dobrze od lat

zgadzam się aby lekarze zarabiali jak najwięcej ....

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 15.11.2018

  Od grudnia tylko e-zwolnienia

  Od 1 grudnia br. w całej Polsce lekarze będą mogli wystawiać zwolnienia tylko w formie elektronicznej. To ma być ułatwienie dla pacjentów, przedsiębiorców i lekarzy. 

 • 29.4.2017

  Od połowy 2018 roku zwolnienia tylko elektronicznie

  Senat przyjął bez poprawek zmiany ułatwiające wystawianie elektronicznych zwolnień lekarskich. Od połowy 2018 r. zastąpią one całkowicie zwolnienia na drukach papierowych. Jakich zaświadczeń (...)

 • 21.9.2004

  Lekarze w jednostkach służby medycyny pracy – obowiązki, uprawnienia, wymagane kwalifikacje

  Służba medycyny pracy służy ochronie zdrowia osób pracujących przed wpływem niekorzystnych warunków związanych ze środowiskiem pracy i sposobem jej wykonywania. Lekarze pracujący w ramach służby (...)

 • 28.6.2018

  Od 1 grudnia 2018 r. tylko e-ZLA

  Dopiero od 1 grudnia jedynym możliwym sposobem wystawienia zwolnienia lekarskiego będzie internet. Nowelizacja zmienia termin wejścia w życie obowiązującej jego formy - e-ZLA.

 • 19.4.2017

  Program Leki 75+ z korzyścią dla pacjentów

  Wykaz bezpłatnych leków dla seniorów powstał w oparciu o dane Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczące ilości zrealizowanych recept na leki w okresie poprzedzającym utworzenie tej listy. (...)