Leków na receptę nie kupisz w e-aptece

Od 1 maja obowiązuje ustawa z 4 lutego 2011 r. o Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Ustawa za sprzedaż wysyłkową produktów leczniczych uznaje umowę zawieraną z pacjentem bez jednoczesnej obecności obu stron, przy wykorzystywaniu środków porozumiewania się na odległość, w tym internetu.

Prawo farmaceutyczne zabrania sprzedaży wysyłkowej leków, które wydawane są na receptę. Do 1 maja 2011 roku nie było jednak definicji wysyłkowej sprzedaży leków i w konsekwencji internetowe apteki obchodziły ten przepis. Handel lekami na receptę on-line określały jako sprzedaż produktu pełnomocnikowi klienta, którym był np. kurier – czytamy na łamach Gazety Prawnej.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 26.4.2012

  Kierownik apteki

  Kierownik apteki jest farmaceutą odpowiedzialnym za prowadzenie apteki. Można być kierownikiem tylko jednej apteki.

 • 6.10.2017

  Jak dostać lek w aptece?

  Dowiedz się o receptach lekarskich, receptach transgranicznych, receptach farmaceutycznych i odpisie recepty.

 • 19.3.2008

  Zawód farmaceuty - wymagane kwalifikacje

  Farmaceuta wytwarza i sprzedaje leki. Do jego zadań należy zarówno udział w wytwarzaniu leków na skalę przemysłową, jak i wykonywanie specyfików recepturowych w aptece. Najbardziej typowym miejscem (...)

 • 20.3.2008

  Ceny leków i materiałów medycznych

  Zasadą jest, że w obrocie gospodarczym strony umowy same uzgadniają cenę, będącą integralnym składnikiem umowy. Jednakże obrót środkami farmaceutycznymi i materiałami medycznymi podlega szczególnym (...)

 • 22.3.2018

  E-recepty nadchodzą

  Parlament uchwalił ustawę o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem e-recepty. Dzięki niej będzie mogła być wystawiana elektroniczna recepta.