Lepper skarży w Strasburgu

Andrzej Lepper wniósł skargę do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Według informacji Gazety Wyborczej chodzi o wyrok w sprawie pomówienia z trybuny sejmowej pięciu polityków o korupcję. Sąd skazał Leppera na rok i trzy miesiące więzienia w zawieszeniu oraz orzekł  grzywnę w wysokości 20 tysięcy złotych. „Zakomunikowanie skargi rządowi oznacza najczęściej, że Trybunał wyda w niej wyrok" - czytamy na łamach Gazety Wyborczej.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 21.5.2017

  Będą zmiany w Prawie prasowym?

  Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo prasowe, przygotowany przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego, przewiduje zmiany przepisów dotyczących autoryzacji. Proponowana nowelizacja (...)

 • 5.9.2017

  Przyjęcie Konwencji Rady Europy w sprawie bezpieczeństwa imprez sportowych

  Prezydent RP podpisał dokumenty wprowadzające do polskiego porządku prawnego Konwencję Rady Europy w sprawie zintegrowanego podejścia do bezpieczeństwa, zabezpieczenia i obsługi podczas meczów (...)

 • 25.11.2018

  Ratyfikacja Konwencji Rady Europy o koprodukcji filmowej

  Parlament wyraził zgodę na ratyfikację konwencji, której zmiana okazała się konieczna ze względu na dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii, pogłębiające się różnice (...)

 • 27.12.2004

  Zasady postępowania przed Trybunałem Strasburskim

  Trybunał rozpatruje skargi od każdej osoby, organizacji pozarządowej lub grupy osób, która uważa, że padła ofiarą naruszenia przez państwo praw zagwarantowanych w Europejskiej Konwencji o Ochronie (...)

 • 11.4.2019

  Co dalej z Pakietem Mobilności?

  W założeniu nowelizacja unijnych przepisów ma na celu zwalczanie nielegalnych praktyk w transporcie drogowym i poprawę warunków pracy kierowców.