Lewica chce referendum w sprawie atomu

Czy wyraża Pani/Pan zgodę na zbudowanie elektrowni atomowej w Polsce? SLD proponuje, by na takie pytanie odpowiedzieli Polacy w referendum.

Wczoraj klub Sojuszu przedstawił projekt uchwały w tej sprawie – informuje Gazeta Wyborcza.

Lewica przekonuje, że rozpisanie referendum może stworzyć warunki dla ogólnonarodowej debaty, w której zostaną przedstawione korzyści i zagrożenia związane z programem energetyki jądrowej, a także konsekwencje zaniechania tego programu.

O tym, czy referendum się odbędzie, decyduje Sejm bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej 230 posłów.  

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

gini

17.6.2011 11:1:13

Re: Lewica chce referendum w sprawie atomu

Pytanie powinno brzmieć: Czy wyraża Pani/Pan zgodę na zbudowanie elektrowni atomowej w odległości mniejszej niż 20km od Pani/Pana miejsca zamieszkania?

Ana

16.6.2011 13:31:26

Re: Lewica chce referendum w sprawie atomu

Lobby węglowe już szykuje się do boju ... Atom to przyszłość, spójrzmy wreszcie prawdzie w oczy. Tsunami jak w Japonii nam nie grozi, nie miewamy w ogóle trzęsień ziemi, a Czarnobyl to zamierzchła przeszłość. ATOM I TYLKO ATOM!

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 15.6.2018

  Pytania o konstytucję...

  Prezydent RP przedstawił propozycje pytań referendalnych w sprawie kształtu przyszłej konstytucji RP.

 • 11.1.2005

  W jakich sprawach przeprowadza się ogólnokrajowe referendum?

  Prawo do udziału w referendum mają obywatele Polscy, którzy najpóźniej w dniu referendum ukończyli 18 lat i nie zostali prawomocnym orzeczeniem sądu pozbawieni praw publicznych, ubezwłasnowolnieni (...)

 • 26.7.2018

  Nie będzie referendum konstytucyjnego

  Senat nie wyraził zgody na zarządzenie przez prezydenta RP ogólnokrajowego referendum konsultacyjnego w sprawie zmian lub uchwalenia nowej konstytucji. 

 • 24.10.2018

  Zmiany istotne dla prawodawców

  Nowelizacja przepisów przewiduje, że w regulaminach obu Izb parlamentu będzie można określić zasady obniżenia uposażenia i diety za naruszenie zachowaniem powagi Sejmu, Senatu albo Zgromadzenia (...)

 • 26.8.2017

  Jaka będzie nowa konstytucja?

  Prezydent w swoim wystąpieniu podkreślił, że „Polska ma być Rzecząpospolitą, a więc rzeczywiście demokratycznym państwem obywateli”. „Chcemy, żeby około 10 pytań w referendum (...)