Mamy w Polsce naśladowców Breivika?

Są w naszym kraju środowiska, które uważają, że demokratycznie wybrany prezydent czy rząd to zdrajcy, którzy naprawdę nie reprezentują Polski i Polaków – mówił w Londynie szef polskiego MSZ Radosław Sikorski.

- To są bardzo niebezpieczne emocje i ich podsycanie może prowadzić do takich nieobliczalnych skutków – cytuje ministra Gazeta Wyborcza.

Sikorski nawiązał do tragedii, jaka wydarzyła się 22 lipca w Norwegii. Na wyspie Utoya, gdzie odbywał się obóz młodzieżówki współrządzącej Partii Pracy, zastrzelonych zostało 68 osób, a osiem poniosło śmierć w ataku bombowym w Oslo. Sprawcą okazał się Anders Behring Breivik, który jeszcze przed zamachami ujawniał swoje skrajnie prawicowe poglądy w internecie.

Sikorski podkreślił, że z takimi poglądami stara się walczyć we własnym zakresie przypominając swoje zawiadomienie o przestępstwie, które złożył w prokuraturze, dotyczące niektórych portali.

- Mowa nienawiści w internecie, pisanie karygodnych bzdur takich jak "Żydzi do gazu" czy innych tego typu treści nawołujących do przemocy w internecie, uzmysławiają na przykładzie norweskim, jak blisko może być od słów do czynów – stwierdził podczas spotkania z dziennikarzami szef polskiego MSZ.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Marek Grodzki

29.7.2011 8:28:49

Re: Mamy w Polsce naśladowców Breivika?

Ten przybłęda z Platformy Obywatelskiej Minister Spraw Zagranicznych Sikorski naprawdę mnie nie reprezentuje.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 13.3.2006

  Kiedy występuje import usług?

  Aby stwierdzić, że mamy do czynienia z importem usług dla celów VAT, podatnik musi za każdym razem dokonać 4 kroków weryfikacyjnych. Abyśmy mieli do czynienia z importem usług, miejsce świadczenia (...)

 • 16.3.2017

  Kurator dla nieznanego z miejsca pobytu

  Wskazanie adresu zamieszkania pozwanego jest niezbędnym elementem pozwu. Jednakże przecież nie zawsze mamy możliwość wskazania tego adresu, z uwagi na okoliczność, iż go nie znamy i nie mamy możliwości (...)

 • 12.4.2006

  Samorząd terytorialny - co to jest i po co jest?

  Samorząd terytorialny jest formą organizacji społeczności lokalnych powołaną do kierowania i zarządzania sprawami publicznymi w interesie mieszkańców. Do istotnych cech samorządu zaliczyć (...)

 • 29.7.2016

  Kiedy mamy do czynienia z telepracą i jakie są problemy z tym związane?

  Coraz częściej pracownicy świadczą pracę w formie telepracy. Jednakże pojawiają problemy interpretacyjne kiedy mamy do czynienia z tą formą pracy?. Przede wszystkim należy podkreślić, że regulacja (...)

 • 11.8.2016

  Konsekwencje prawne zakupu nieruchomości

  Kupując mieszkanie lub lokal użytkowy, najczęściej nie zwracamy uwagi na to jakie obowiązki będą wiązały się z nabywanym prawem własności, albo spółdzielczym własnościowym prawem (...)