Mandaty za ostrzeganie światłami przed policją

Resort sprawiedliwości nie pozwoli na legalne błyskanie światłami w celu ostrzeżenia innych kierowców przed drogówką.

Odstąpienia od karania za takie praktyki chciał Henryk Siedlaczek n Platformy Obywatelskiej. Poseł złożył w tej sprawie interpelację do ministerstwa sprawiedliwości – przypomina Rzeczpospolita.

W odpowiedzi resort przypomniał, że kodeks drogowy wskazuje sytuacje, w których użycie świateł drogowych jest dozwolone. – Wśród takich sytuacji nie ma ostrzegania kierowców przed policją – cytuje Rzeczpospolita fragment odpowiedzi ministerstwa.

Resort podkreśla, że ostrzeganie kierowców przed patrolem może udaremnić akcję policji. - Ostrzeżony w ten sposób przed potencjalną kontrolą drogową kierowca, w sytuacji gdy prędkość jego pojazdu przekracza dopuszczalną prędkość na terenie, po którym się porusza, prawdopodobnie zwolni. Jednak przyzwolenie na proceder ostrzegania przed dostrzeżonym patrolem policji w rezultacie prowadziłoby do powstania u wielu kierowców poczucia bezkarności – wyjaśniono w odpowiedzi na interpelację.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (3)

pawel

12.5.2011 10:22:24

Re: Mandaty za ostrzeganie światłami przed policją

Proponuję konfiskatę auta z którego było to ostrzeganie oraz na przydrożnym słupie karę 100 batów. Należy jeszcze rozważyć dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów samochodowych.

Zniesmaczony

12.5.2011 9:38:59

Re: Mandaty za ostrzeganie światłami przed policją

Ja proponuję żeby nastawiali więcej idiotycznych znaków i czatowali tam z pułapką. A najlepiej niech sie jeszcze okopią, wtedy nikt ich nie zauważy -dziadostwo. Wędruję czasem po zachodnich drogach i tam jesli stoi znak to jest on w 100% uzasadniony i wszyscy się do niego stosują. U nas się wykracza poza bo kierowca sam ocenia rzeczywistą sytuację. Eeehhhhh co za bryndza.

ja

11.5.2011 23:12:36

Re: Mandaty za ostrzeganie światłami przed policją

Zapewne dziura budzetowa powstala na skutek ostrzegania sie wzajemnie kierowcow przed polowaniem przez mili...policje schowana w krzakach:) Zatem, popieram, jest to NIEDOPUSZCZALNE, aby wladza nie mogla uzbierac przewidywanych datkow do budzetu;)

Pokaż wszystkie komentarze (3)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 28.9.2018

  Rynek finansowy bez afer?

  Rządowy projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru oraz ochrony inwestorów na rynku finansowym przewidzuje rozwiązania mające na celu wzmocnienie koordynacji (...)

 • 17.3.2018

  Zmiany w prawie telekomunikacyjnym

  Nowelizacja ustawy prawo telekomunikacyjne ma zapewnić m.in. lepszą ochronę konsumentów przed nieuczciwymi praktykami i nadużyciami związanymi z smsami premium. Usprawni też system ostrzegania (...)

 • 19.5.2017

  Doping w sporcie będzie zwalczany

  Ustawa z dnia 21 kwietnia 2017 r. o zwalczaniu dopingu w sporcie w sposób kompleksowy reguluje wszystkie aspekty zwalczania dopingu w sporcie. Przewiduje ona m.in. powołanie (...)

 • 18.4.2019

  Unia Europejska przyjęła mandaty na negocjacje z USA dot. handlu

  15 kwietnia br. Rada Unii Europejskiej przyjęła Decyzje i wytyczne (tzw. mandaty negocjacyjne) upoważniające do rozpoczęcia negocjacji z USA umowy o zniesieniu ceł na towary przemysłowe i umowy (...)

 • 18.12.2018

  Zwalczanie dopingu w sporcie na wyższym poziomie

  Nowe przepisy mają na celu dostosowanie krajowego systemu antydopingowego do zmieniających się międzynarodowych standardów w zakresie zwalczania dopingu w sporcie.