Matura z polskiego będzie trudniejsza

Maturzyści będą musieli wykazać się znajomością większej liczby lektur. Już na poziomie podstawowym będzie np. „Proces” Franza Kafki.

Od 2013 roku arkusz egzaminacyjny dla poziomu podstawowego z języka polskiego ulegnie zmianie – donosi Gazeta Prawna.

Zadania będą mogły odnosić się nie tylko do listy lektur wymienionych w aneksie, lecz również do pozostałych książek wskazanych w postawie programowej tego przedmiotu w zakresie kształcenia na poziomie podstawowym. 

Zmiany wynikają z rozporządzenia ministra edukacji narodowej z 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (Dz.U. nr 83, poz. 562 z późn. zm.).

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

violinka

15.9.2011 15:10:55

Re: Matura z polskiego będzie trudniejsza

czas najwyższy, bo matołków z roku na rok przybywa


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 8.5.2018

  Nowe zwolnienia z opłaty od pozwu

  Nowelizacja dotyczy rozszerzenia katalogu pism, które nie będą podlegać opłacie. Opłata od pozwu nie będzie pobierana od kombatantów i ich zstępnych, od osób prawnych oraz jednostek (...)

 • 23.1.2018

  Wdrożenie europejskiego nakazu dochodzeniowego

  Nowelizacja Kodeksu postępowania karnego wprowadza do polskiego prawa mechanizm europejskiego nakazu dochodzeniowego.

 • 5.11.2012

  Istotne zmiany w zakresie regulacji nabycia obywatelstwa polskiego poprzez uznanie

  W sierpniu weszły w życie nowe przepisy, które w sposób znaczący rozszerzają możliwości nabywania przez cudzoziemców zamieszkałych w Polsce obywatelstwa polskiego w trybie uznania za obywatela (...)

 • 25.11.2018

  Umowa w sprawie Brexitu

  Podczas nadzwyczajnego szczytu UE przywódcy państw i rządów 27 krajów członkowskich UE, wraz z premier Wielkiej Brytanii Theresą May, zatwierdzili umowę o wystąpieniu Wielkiej (...)

 • 21.6.2018

  Mecenat państwa obejmie też zagraniczne inicjatywy

  Nowelizacja ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej zakłada rozszerzenie mecenatu państwa nad działalnością kulturalną o ochronę dziedzictwa narodowego poza granicami kraju.