Mieszkańcy skarżą się na reklamy neonowe

Według rzecznika praw obywatelskich obecne przepisy nie pozwalają mieszkańcom budynków, na których są one umieszczane, skutecznie dochodzić swoich racji.

Mieszkańcy budynków, w których pobliżu zamontowano takie reklamy, piszą do rzecznika, że ekrany swym ostrym i migającym światłem nie dość, że oślepiają, to stwarzają mieszkańcom bardzo niekomfortowe warunki po zmroku – czytamy na łamach Gazety Prawnej.

W odpowiedzi na skargi rzecznik wystąpił z pismem do resortu infrastruktury. Zwrócił się w nim o rozważenie podjęcia odpowiednich prac legislacyjnych, które precyzyjnie uregulują kwestie funkcjonowania urządzeń oświetleniowych, m.in. reklam umieszczonych na zewnątrz budynków lub w ich otoczeniu.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 14.1.2015

  Spółdzielnie mieszkaniowe łamią prawa mieszkańców

  Spółdzielnie mieszkaniowe od zawsze posądzane są o zawyżanie opłat czynszowych. Zwykle mieszkańcy mieli zastrzeżenia do wysokości składek na fundusz remontowy, za który spółdzielnie (...)

 • 25.2.2015

  Podatek od reklamy na blogu

  Współpraca z blogerami jest jedną z popularnych form reklamy internetowej. Zwykle jest to współpraca barterowa, bezgotówkowa. Od przychodów z reklamy umieszczonej na blogu (...)

 • 5.2.2015

  Średnia krajowa - ile wynosi?

  Ile wynosi średnia krajowa netto za ubiegły rok i jak jest ona obliczana? W których województwach zarabia się najwięcej, a gdzie jest największe bezrobocie? Odpowiadamy na wszystkie (...)

 • 28.11.2006

  Przekazanie i zużycie towarów i usług na cele reprezentacji i reklamy a VAT

  Obecne brzmienie przepisów oznacza, że wszelkie przekazanie przez podatnika towarów na cele związane z prowadzonym przedsiębiorstwem nie podlega opodatkowaniu. Ponieważ przekazanie towarów (...)

 • 19.4.2017

  Opłata reklamowa

  Opłata reklamowa może być wprowadzona, w drodze uchwały, przez radę danej gminy od umieszczonych tablic reklamowych lub urządzeń reklamowych. Kto ma płacić opłatę reklamową? Kiedy (...)