Milicjant zabił, kary nie będzie

Pobicie na śmierć Grzegorza Przemyka w komisariacie milicji przedawniło się 1 stycznia 2005 roku. Wczoraj sprawa została ostatecznie zamknięta przez Sąd Najwyższy – informuje dzisiejsza Gazeta Wyborcza.

Do zdarzenia doszło 27 lat temu. Warszawski maturzysta został wówczas dotkliwie pobity w komisariacie MO. Chłopiec zmarł.

W grudniu Sąd Apelacyjny w Warszawie umorzył sprawę zomowca z powodu przedawnienia. Uznał, że można go było ścigać tylko do roku 2005. Minister Sprawiedliwości wniósł odwołanie od wyroku do Sądu najwyższego. Sędziowie nie dostrzegli jednak błędu w zastosowaniu przepisów o przedawnieniu. 

Sąd Najwyższy stwierdził, że ta sprawa jest "porażką wymiaru sprawiedliwości", ponieważ przez ponad 27 lat nikt nie zdołał orzec o zasadności zarzutu postawionego oskarżonemu – czytamy na łamach Gazety Wyborczej.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

@

29.7.2010 19:13:23

Re: Milicjant zabił, kary nie będzie

Gdzie ten zomowiec mieszka.Potrzebny samosąd społeczny wzorcowy poprzez powieszenie jak na dzikim zachodzie.

@

29.7.2010 19:13:15

Re: Milicjant zabił, kary nie będzie

Gdzie ten zomowiec mieszka.Potrzebny samosąd społeczny wzorcowy poprzez powieszenie jak na dzikim zachodzie.

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 25.9.2017

  Miarkowanie kary umownej

  Instytucja kary umownej została uregulowana w Kodeksie cywilnym (art. 483 i nast.). Zgodnie z nim można w umowie zastrzec, że naprawienie szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania (...)

 • 22.4.2018

  Lepsza ochrona zwierząt

  Od 19 kwietnia 2018 r. obowiązują przepisy ustawy, której celem jest wzmocnienie ochrony prawnej zwierząt oraz skuteczniejsze zapobieganie popełnianiu przestępstw na ich szkodę, głównie (...)

 • 13.5.2018

  Propozycje zmian dla podmiotów skupujących mleko

  Dyrektorzy terenowych oddziałów Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR) będą wymierzali kary pieniężne za nieprzekazanie KOWR informacji miesięcznych o ilości skupionego mleka przez (...)

 • 6.2.2012

  Skazanie bez rozprawy za karnoskarbowy czyn zabroniony

  Prokurator, a także finansowy organ dochodzenia może, za zgodą oskarżonego, dołączyć do aktu oskarżenia wniosek o skazanie oskarżonego za zarzucane mu przestępstwo skarbowe lub wykroczenie skarbowe, (...)

 • 25.11.2017

  Co to jest kara umowna i kiedy można ją stosować?

  Zawarcie umowy niesie za sobą ryzyko wystąpienia okoliczności powodujących niebezpieczeństwo jej niewykonania. Dotyczy to zwłaszcza umów długoterminowych. Okoliczności te oczywiście mogą (...)