Minister tłumaczy, kiedy spadną ceny paliw

Według Waldemara Pawlaka obecne ceny paliw w Polsce są wynikiem niekorzystnego zbiegu okoliczności.
 
Baryłka ropy w przeliczeniu na złote kosztuje teraz znacznie więcej niż w 2008 roku. – Cena ropy w złotych drastycznie wzrosła, i to jest główny czynnik cenotwórczy – cytuje wicepremiera Gazeta Wyborcza.

- Jeśli chodzi o obecną sytuację na rynku paliw, to tutaj korzystnym zjawiskiem jest obniżający się kurs dolara. To będzie sprawiało, że ceny paliw będą mogły spadać - powiedział Pawlak w niedzielę dziennikarzom. - Natomiast jeśli chodzi o podatki, to w przypadku akcyzy idziemy po minimalnych stawkach w UE - dodał.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Stary

1.2.2012 9:43:13

Re: Minister tłumaczy, kiedy spadną ceny paliw

Jaki minister takie ceny paliw. Wystarczy popatrzeć na ceny gazu.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 26.7.2017

  Nowe obowiązki sprawozdawcze dot. paliw ciekłych

  Sprawozdania o podmiotach zlecających usługi magazynowania, przeładunku, przesyłania lub dystrybucji paliw ciekłych (art. 4ba ustawy - Prawo energetyczne) należy składać w terminie 14 dni (...)

 • 14.7.2018

  Zmiany w monitorowaniu i kontrolowaniu jakości paliw

  Nowelizacja wprowadza przepisy umożliwiające monitorowanie i kontrolowanie jakości paliw stałych, ze szczególnym uwzględnieniem konieczności ograniczenia emisji zanieczyszczeń oraz gazów (...)

 • 16.8.2018

  Jak eliminowany będzie z rynku podrabiany węgiel?

  Nowe rozwiązania mają pomóc w wyeliminowaniu z rynku najgorszej jakości paliw, odpowiadających za powstawanie smogu. Normy będą obowiązywały paliwa spalane w gospodarstwach domowych, (...)

 • 22.3.2018

  Będzie Fundusz Niskoemisyjnego Transportu?

  Proponowana nowelizacja ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych oraz niektórych innych ustaw stworzy Fundusz Niskoemisyjnego Transportu oraz przewiduje dodatkowe środki m.in. na walkę (...)

 • 30.10.2017

  Nowe wymogi dla średnich źródeł spalania paliw

  Nowelizacja Prawa ochrony środowiska oraz niektórych innych ustaw dostosowuje przepisy do unijnej dyrektywy MCP, której celem jest ograniczanie emisji zanieczyszczeń ze średnich źródeł (...)