Ministrowie zaradzą depresji Polaków

Od 18 lutego obowiązuje rozporządzenie w sprawie Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.

Zgodnie z dokumentem poszczególne ministerstwa, NFZ oraz samorządy opracują programy zapewniające opiekę chorym psychicznie – pisze Rzeczpospolita.

Chodzi o udostępnianie wiedzy na temat zdrowia psychicznego oraz zorganizowania lepszego systemu poradnictwa i pomocy chorym. Ministerstwo Zdrowia musi opracować np. program zapobiegania depresji czy samobójstwom. Ma on ruszyć już od lipca tego roku.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

lili

20.2.2011 9:27:18

Re: Ministrowie zaradzą depresji Polaków

co nam po ochronie niech sie wezmą ministrowie za ZUS. ZUS nie chce mi przyznać renty na depresje, miałam próbę samobójczą. Jestem coraz bardziej chora i leczę sie także w szpitalach psychiatrycznych, nie mam za co kupić leki na depresje, bo nie mam żadnego dochodu. Aktualnie mam anemię, żelazo też nie mam za co kupić. A do ZUSu nic nie dociera, nie chcą mi dać 700 zł. Niech ministrowie tym się zajmą, wiele kobiet ma depresje z biedy, chorób, braku pracy, nieudanego zycia, konfliktów w rodzinie, ...itp ps. do psychiatry nie mogę sie dostać, tak duży jest ten problem

kania

19.2.2011 5:1:17

Re: Ministrowie zaradzą depresji Polaków

Jeżeli chcą ratować Polskę od depresji niech podniosą najniższą płacę i utworzą nowe miejsca pracy

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 28.10.2018

  Ebooki z niższym VAT

  Wydawcy publikacji elektronicznych będą mogli korzystać z preferencyjnych stawek VAT, tak jak w przypadku książek papierowych – ustalili ministrowie finansów wspólnoty. To jeden (...)

 • 19.5.2017

  Będzie Filmo­teka Narodowa - Instytut Audiowizualny

  Zmiany w kinematografii są związane z planowanym połączeniem Filmoteki Narodowej i Narodowego Instytutu Audiowizualnego i utworzeniem państwowej instytucji kultury: „Filmoteki (...)

 • 19.11.2018

  Powstanie nowy Krajowy System Poboru Opłat

  Ministerstwo Infrastruktury i Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczęły prace nad unowocześnieniem poboru opłat na drogach krajowych. Nowy krajowy system ma zastąpić rozwiązanie funkcjonujące od 2011 (...)

 • 21.6.2018

  Zasady tworzenia prawa gospodarczego

  Prawo przedsiębiorców formułuje katalog zasad rangi ustawowej, wyznaczających wysoki standard procesu legislacyjnego, w którym tworzone jest prawo związane z działalnością gospodarczą.

 • 21.10.2017

  Ubezpieczenie zdrowotne - Kogo dotyczy i kiedy jest obowiązkowe?

  System ubezpieczenia zdrowotnego ma na celu możliwie jak najlepsze zabezpieczenie opieki zdrowotnej osobom ubezpieczonym i osobom innym niż ubezpieczeni, uprawnionym do świadczeń opieki zdrowotnej (...)