Mundurowi pójdą na ojcowski?

Funkcjonariusze będą mogli korzystać z urlopów ojcowskich i uprawnień rodzicielskich z kodeksu pracy – pisze Rzeczpospolita.

- Bez przerwy dochodzą do nas e-maile z prośbą o interwencję. Wielu policjantów jest rozczarowanych, że nie mogą skorzystać z urlopów ojcowskich. Wszyscy, którzy wystąpili z raportem o taki urlop, otrzymali od komendantów wojewódzkich odmowy z uzasadnieniem, że nie ma podstaw prawnych do jego udzielenia - mówi Rzeczpospolitej Antoni Duda, przewodniczący NSZZ Policjantów.

Dziennik pisze, że rzecznik praw dziecka zwrócił się już do MSWiA o podjęcie działań legislacyjnych, które umożliwią przyznanie funkcjonariuszom służb mundurowych uprawnień związanych z rodzicielstwem.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 19.5.2016

  Urlop ojcowski - Kiedy przysługuje urlop ojcowski i w jakim wymiarze?

  Pracownicy – ojcowie, mogą korzystać z urlopu ojcowskiego od 2010 roku. Instytucja ta została wprowadzona do Kodeksu pracy ustawą z dnia 6 grudnia 2008 roku o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz (...)

 • 8.9.2017

  Urlopy dla rodziców

  Od stycznia do lipca br. z urlopów dla rodziców skorzystało ponad 500 tys. osób w tym 402 tys. kobiet i 97,3 tys. mężczyzn. To ponad 20 tys. więcej niż w analogicznym okresie (...)

 • 14.5.2017

  Rodzice na urlopach

  Wraz z wzrostem liczby urodzeń rośnie liczba urlopów rodzicielskich. Od 2 stycznia 2016 r. obowiązują dwa rodzaje urlopów związane z narodzinami dziecka: urlop macierzyński (20 (...)

 • 25.3.2015

  Urlop macierzyński - Najważniejsze informacje o urlopie macierzyńskim

  W ostatnim czasie weszło w życie wiele nowelizacji prawa pracy, regulujących na nowych zasadach uprawnienia zawiązane z macierzyństwem przysługujące pracownikom. Wydłużono okresy pozostawania (...)

 • 2.3.2017

  Świadectwo pracy wydaje się inaczej

  Od 1 stycznia br. wprowadzono nowe zasady wystawiania pracownikom świadectw pracy. Jakie nowe regulacje obowiązują? Jak należy wypełnić świadectwo pracy?