Mundurowi popracują o 10 lat dłużej?

Donald Tusk chce rozmawiać z policjantami o reformie emerytur mundurowych. Do spotkania może dojść jeszcze w tym tygodniu.

- Jesteśmy w stanie zgodzić się na wydłużenie pracy o pięć, a nawet dziesięć lat - mówił Gazecie Wyborczej Antoni Duda, przewodniczący związku zawodowego policjantów. Dotyczyłoby to tylko nowych funkcjonariuszy, wstępujących do służby od 2012 roku.

Rząd chce z kolei wcielić mundurowych do powszechnego systemu emerytalnego. Gdyby do tego doszło, to policjanci i żołnierze przyjęci do służby od 2012 r. mieliby pracować jak reszta Polaków do 60. (kobiety) lub 65. (mężczyźni) roku życia.

Obecnie policjanci, żołnierze oraz funkcjonariusze ABW, CBA, CBŚ, BOR mogą skończyć pracę po 15 latach służby. Gazeta Wyborcza przypomina, że co szósty mundurowy emeryt w 2008 roku nie miał nawet 40 lat. 

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Paweł

15.11.2010 20:32:28

Re: Mundurowi popracują o 10 lat dłużej?

Moim zdaniem powinni pracować dłużej tak samo jak wszyscy Polacy albo 5 lat wcześniej. Ale zrobiłbym wyjątek od reguły policjant-pirotechnik , służby operacyjne , kaskader , żołnierz na wojnie mógłby miec prawo do 15 lat ale pozostali , którzy siedzą za biurkiem lub jeżdzą do stłuczek niech harują jak wszyscy !!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: