Mylące ceny promocyjne a działalność konkurencyjna

Kampanię przeciw mylącym cenom biletów rozpoczęła skandynawska linia lotnicza SAS. Chodzi o chwyty promocyjne stosowane głównie przez tanie linie. - Bilet za 40 zł na przelot z Warszawy do Kopenhagi to bardzo atrakcyjna cena. Skuszeni chcemy zapłacić na stronach internetowych linii, ale jak to się dzieje, że ostateczna cena potrafi wzrosnąć nawet kilkanaście razy? - pyta Agnieszka Blandzi z SAS Group Public Relations. Na polskim rynku działa kilkanaście tanich linii lotniczych. Zdarza się, że promują nawet "darmowe bilety", a chcą zapłaty "jedynie" za koszty dodatkowe. Tymczasem często promocja dotyczy lotu w jedną stronę, a za powrotny należy zapłacić np. 20 euro. Po zsumowaniu na taką "darmową" podróż trzeba wydać kilkaset złotych.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 15.7.2017

  Czym jest użytkowanie wieczyste?

  Użytkowanie wieczyste to prawo o charakterze dość mocno zbliżonym do prawa własności, jednak nie tożsame z nim. W pewien sposób przypomina także ograniczone prawa rzeczowe. Użytkowanie (...)

 • 19.10.2011

  Podatnicy

  Szczególny charakter podatku VAT przejawia się między innymi w tym, iż opodatkowaniu podlegają wskazane przepisami czynności pod warunkiem, że są wykonywane przez podatników. W konsekwencji (...)

 • 9.6.2018

  Zawieszenie działalności gospodarczej przez przedsiębiorców wpisanych do CEIDG

  Od 30 kwietnia 2018 r. każdy przedsiębiorca wpisany do CEIDG ma możliwość zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej bezterminowo lub też na dowolny wskazany okres. 

 • 18.2.2013

  Czy wiesz co to są ceny transferowe?

  Pojęcie cen transferowych nie posiada precyzyjnej definicji, nie jest też jednoznaczne. Dla niniejszego opracowania przyjmujemy, iż ceny transferowe są to ceny stosowane w transakcjach między podmiotami (...)

 • 23.12.2018

  Nie będzie podwyżek cen energii

  Ministerstwo Energii przygotowało projekt ustawy, która ustabilizuje ceny energii elektrycznej w Polsce. Dzięki temu koszty zakupu energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w 2019 (...)