Najbogatsi dostają zasiłki. Każdy do nich dopłaca

Rząd wydaje miliony złotych na pomoc dla powodzian, ofiar burz i huraganów. Ze wsparcia korzystają również najbogatsi, a nawet ubezpieczeni.

Wszyscy podatnicy płacą za lokalne klęski żywiołowe – pisze dzisiejsza Rzeczpospolita. Po ostatnich nawałnicach na Mazowszu i w Łódzkiem w ciągu tygodnia szef MSWiA przekazał 3,6 mln zł pomocy.

Jestem przeciwny wypłacie zapomóg przez państwo, gdyż to wszyscy podatnicy ponoszą koszty występujących lokalnie klęsk żywiołowych. Tymczasem pod nazwą pomocy społecznej idące w dziesiątki tysięcy złotych zasiłki trafiają do bogatych właścicieli czy rolników – mówi rzeczpospolitej dr Marcin Orlicki z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, ekspert ubezpieczeniowy.

Według niego najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie powszechnego systemu ubezpieczeń obowiązkowych od klęsk żywiołowych. – Wymagałoby to jednak ogromnej zmiany w myśleniu Polaków, no i powołania instytucji nakładającej dotkliwe kary na osoby, które nie mają takiego ubezpieczenia – dodaje specjalista.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

krzesia

27.7.2011 12:5:13

Re: Najbogatsi dostają zasiłki. Każdy do nich dopłaca

nareszcie ktoś to dostrzegł

Zdzich

27.7.2011 7:30:14

Re: Najbogatsi dostają zasiłki. Każdy do nich dopłaca

Kurcze, wszyscy powinni sie obowiazkowo ubezpieczac, a nie zerowac na reszcie spoleczenstwa!

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.1.2019

  ZUS wysyła PIT-y

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę ok. 9,5 mln deklaracji podatkowych PIT do wszystkich, którzy w ubiegłym roku pobierali świadczenia z ubezpieczeń społecznych.

 • 21.7.2018

  Kiedy będą wyższe zasiłki z pomocy społecznej?

  Rada Ministrów przyjęła 11 lipca 2018 r. rozporządzenie w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej. Wyższe kryteria zaczną (...)

 • 28.9.2018

  Zniesienie współwłasności - Jak znieść współwłasność?

  Współwłasność występuje, gdy własność tej samej rzeczy przysługuje niepodzielnie kilku osobom i każdy ze współwłaścicieli może rozporządzać swoim udziałem (np. sprzedać, (...)

 • 8.4.2019

  ZUS przeszkoli firmy z kontroli zwolnień

  Do kontroli zwolnień uprawniony jest nie tylko ZUS, ale także płatnicy składek. Aby wspomóc ich działania, ZUS przeszkoli właścicieli małych i średnich firm z kontroli zwolnień lekarskich.

 • 5.3.2019

  Przedsiębiorco, przeczytaj list z ZUS!

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych prowadzi wysyłkę ponad 2,5 mln listów do przedsiębiorców. Informuje w nich, jak wyglądały rozliczenia firm z ZUS w ubiegłym roku i jakie jest saldo (...)