Nie będzie budowania na terenie zalewowym

Ministerstwo Środowiska chce ograniczyć budowanie domów np. w okolicy wałów przeciwpowodziowych i na terenach zalewowych – donosi Gazeta Prawna.

Resort przygotował już projekt nowelizacji ustawy – Prawo wodne. Zgodnie z projektem powstaną mapy zagrożenia powodziowego i mapy ryzyka powodziowego, które będą brane pod uwagę przez gminy przy tworzeniu planów zagospodarowania przestrzennego.

Wdrożenie tych przepisów spowoduje opracowanie dokumentów planistycznych, jak i wstępnej oceny ryzyka powodziowego, określającej obszary, na których istnieje znaczące ryzyko powodzi – mówi Gazecie Prawnej Leszek Karwowski, prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (3)

woźny sądowy

29.6.2010 22:26:43

Re: Nie będzie budowania na terenie zalewowym

Rychło w czas, to też pewnie część kampanii. A tak na marginesie, czy ktoś mógłby pokazać gdzie te tereny zalewowe są. Jestem przekonany, że takich map nie ma. Następna pokazówka, niech Naród wie, że my się nim przejmujemy.

@

29.6.2010 22:26:12

Re: Nie będzie budowania na terenie zalewowym

To teraz będzie pozwolenie budowlane za łapówkę a bez łapówki nie.

@

29.6.2010 22:26:9

Re: Nie będzie budowania na terenie zalewowym

To teraz będzie pozwolenie budowlane za łapówkę a bez łapówki nie.

Pokaż wszystkie komentarze (3)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 9.2.2019

  Alarm w Warszawie

  Drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP) na terenie miasta stołecznego Warszawy będzie obowiązywał od dnia 11 lutego od godz. 00:00 do dnia 15 lutego do godz. 23:59. Ostrzeżenie zostało wprowadzone (...)

 • 27.8.2018

  Cisza nocna - jakie są następstwa zakłócania ciszy nocnej

  Prawdopodobnie każdy z nas przynajmniej raz w życiu doświadczył przykrych następstw zakłócania ciszy nocnej. Nasz spokojny sen wpływa na sprawne funkcjonowanie organizmu za dnia, dlatego (...)

 • 24.11.2018

  Adopcja - najważniejsze informacje

  Adopcja, inaczej przysposobienie, jest uznaniem dziecka innych rodziców, z którym nie ma więzi biologicznej, za własne. Ma ona nie tylko wymiar psychologiczny, lecz także prawny: powstałe (...)

 • 15.4.2018

  Broń dla wojsk obcych

  Nowe przepisy umożliwią wyposażenie żołnierzy obcych wojsk stacjonujących w Polsce w broń i amunicję znajdującą się na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP.

 • 6.5.2010

  Samowola budowlana

  Istnieje kilka możliwości naruszenia przepisów dotyczących budowania obiektów i przeprowadzania robót budowlanych. Na wybudowanie większości obiektów należy mieć pozwolenie (...)