Nie będzie żadnych zmian w KRUS?

Przez najbliższe pięć lat nadal będzie funkcjonować obecny system emerytalny dla rolników – informuje Gazeta Prawna.

Podczas kampanii prezydenckiej Bronisław Komorowski obiecywał, że nie będzie żadnych zmian w KRUS. Minister rolnictwa mówi w rozmowie z Gazetą Prawną, że nie ma zamiaru podejmować działań sprzecznych z programem prezydenta.

Oznacza to, że przez najbliższe pięć lat resort nie zamierza modernizować systemu emerytalnego rolników.

W Kancelarii Premiera trwają tymczasem pracuje nad reformą KRUS. - Mam też nadzieję, że zespół nie będzie powielać rozwiązań ostatnio zaproponowanych przez ministra finansów, które sprowadzają się do wyprowadzenia z KRUS bogatych rolników. Odnoszę wrażenie, że reformie KRUS nie chodzi o oszczędności finansowe, ale o to, żeby kolejna grupa przyszłych emerytów trafiła do jeszcze bardziej niewydolnego systemu powszechnego ZUS przymusowo oszczędzając w OFE. Ja takiemu rozwiązaniu mówię stanowcze nie! – mówił Gazecie Prawnej Marek Sawicki, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Stary

12.7.2010 23:9:43

Re: Nie będzie żadnych zmian w KRUS?

Panie Ministrze Sawicki. Dlaczego to pełny ZUS musi płacić np: kioskarka, która "wyciska" z handlu gazetami kilka stówek, a rolnik który gospodaruje na 20 i więcej hektarach jest niezdolny ponieść taką wpłatę na rzecz swojej przecież emerytury? Chyba należy powiedzieć wreszcie stanowcze "Dość" cwaniactwu. Albo będziemy wszyscy wkładać do tego garnuszka, albo już możemy pożegnać się z emeryturą. A rząd nech tylko rzetelnie pilnuje, aby nasze pieniądze nie były marnotrawione.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: