Nie będzie zakazu strzelania do zdziczałych psów?

Może on zostać wykreślony z nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

Poseł Paweł Suski z Platformy Obywatelskiej twierdzi, że ma to związek z silnym lobby myśliwych – czytamy na łamach Gazety Prawnej.

Chodzi o przepis, który zakazuje strzelania do zdziczałych psów i kotów. Według niego jeśli na terenie obwodu łowieckiego myśliwy napotka porzucone zwierzę, musi powiadomić o tym najbliższe schronisko dla zwierząt, gminę lub policję. Ma również obowiązek udzielenia pomocy w schwytaniu zwierzęcia.

Polski Związek Łowiecki poinformował na swojej stronie internetowej, że w ciągu ostatnich siedmiu lat zdziczałe zwierzęta domowe zagryzły ponad 222 tys. sztuk zwierzyny łownej i 1821 sztuk bydła. – Nie ulega wątpliwości, iż pozbawienie życia tych bliskich ludziom zwierząt jest rozwiązaniem ostatecznym i dyskusyjnym, niestety najskuteczniejszym i uzasadnionym – cytuje dziennik oświadczenie PZŁ.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

emeryt

27.4.2011 9:26:16

Re: Nie będzie zakazu strzelania do zdziczałych psów?

Jak mozna strzelacdo psow i kotow???piekny przyklad dajecie tym smarkatym,ktorzy wlasnie juz znecaja sie w potworny sposob nad zwierzetami!!!!!Przyklad jak 2 mlodziencow przywiazalo psa do samochodu i tak dlugo go ciagneli az urwali glowe!!!!!SZOK!!!!!!Do tego wlasnie dazycie!!!!jak wam nie wstyd POSLOWIE!!!!!!!!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 11.4.2017

  Opłata od posiadania psów

  Rada gminy może wprowadzić, w drodze uchwały, opłatę od posiadania psów. Opłatę tę pobiera się wówczas od osób fizycznych posiadających psy.

 • 24.3.2018

  Większe sankcje za okrucieństwo wobec zwierząt

  Celem ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz ustawy – Kodeks karny jest wzmocnienie ochrony prawnej zwierząt oraz skuteczniejsze zapobieganie popełnianiu przestępstw na ich szkodę, (...)

 • 26.12.2017

  Klauzula zakazu konkurencji w umowie zlecenia

  Analiza umów cywilnoprawnych, w tym w szczególności umowy zlecenia, pokazuje, że strony bardzo często zamieszczają wśród postanowień umownych klauzulę dotyczącą zakazu konkurencji. Jako (...)

 • 19.1.2016

  Co powinna zawierać umowa o zakazie konkurencji?

  W sytuacji gdy pracownik posiada szczególnie ważne informacje, które w razie ujawnienia mogłyby narazić pracodawcę na szkodę, pracodawca może zawrzeć z pracownikiem umowę o zakazie (...)

 • 9.8.2012

  Zakaz konkurencji w umowach o pracę

  Pracowniczy zakaz konkurencji jest to zakaz prowadzenia przez pracownika działalności konkurencyjnej wobec pracodawcy. Dotyczy to nie tylko prowadzenia przez pracownika odrębnej działalności gospodarczej, (...)