Nie będzie zmian prawa "w ostatniej chwili"

- Zmiana prawa powinna postępować po debacie, po refleksji. Ustawy powinny być przemyślane, nie wrzucane - mówił Jan Lityński, doradca prezydenta. 

Podczas rozmowy w Radiu TOK FM zapowiedział, że w Kancelarii Prezydenta powstaje ustawa, która ma zapobiegać poselskim "wrzutkom" w ostatniej chwili.

Lityński odniósł się do uchwalonej ostatnio ustawy o dostępie do informacji publicznej. Ganił, że przed zmianami ustawy nie doszło do debaty czy konsultacji na ten temat. - Zamiast poważnej debaty, w której biorą udział fachowcy, urzędnicy, politycy, odbywa się jakaś gra polityczna i to jest bardzo niedobre – cytuje doradcę prezydenta dzisiejsza Gazeta Wyborcza.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 29.8.2018

  Zachowek - czym jest zachowek i komu się należy?

  Podstawową zasadą prawa spadkowego jest swoboda testowania. Oznacza ona, iż spadkodawca może za życia w drodze testamentu dowolnie rozrządzić swoim majątkiem, jeśli zaś tego nie uczyni, krąg (...)

 • 29.2.2012

  Sposoby odwołania testamentu

  Testament jest czynnością prawną, która wywołuje przewidziane prawem skutki dopiero z chwilą śmieci osoby dokonującej tej czynności. Stąd dopuszczalność odwołania testamentu przez spadkodawcę (...)

 • 20.10.2016

  Odrzucenie spadku - Kiedy można i jak odrzucić spadek?

  Jeżeli zostanie złożone oświadczenie o odrzuceniu spadku przez spadkobiercę, to od tego momentu traci on prawa i obowiązki wchodzące w skład spadku. Jest traktowany tak, jakby nie dożył otwarcia (...)

 • 24.9.2018

  Renta rodzinna - czym jest renta rodzinna i komu przysługuje?

  Czym jest renta rodzinna i komu przysługuje ? Renta rodzinna jest świadczeniem przysługującym uprawnionym członkom rodziny osoby, która w chwili śmierci miała ustalone prawo do emerytury (...)

 • 27.1.2016

  Testament - Jak sporządzić ważny testament? Kilka uwag o formie

  Rola testamentów w życiu społecznym, zwłaszcza ze względu na funkcję regulującą stosunki majątkowe, jest nie do przeceniania, dlatego ważkim problemem dla ustawodawcy pozostaje określenie (...)