Niemcy ciepło o obywatelach Polski

Blisko 70 proc. Niemców uważa, że stosunki z Polską są dobre lub nawet bardzo dobre – wynika z sondażu "Die Welt", przytaczanego przez Gazetę Wyborczą.

Badanie przeprowadzono tuż po katastrofie pod Smoleńskiem. Wynika z nich, że 84 proc. Niemców chciałoby, by stosunki z Polską osiągnęły podobny poziom zażyłości co z Francją.

Większość Niemców nie miałaby nic przeciwko pracy pod kierownictwem polskiego szefa czy wydaniu za Polaka córki – pisał „Die Welt". Dziennik podkreślał również, że tragedia prezydenckiego samolotu zwróciła uwagę Niemców na nasz kraj.

- Budzi zdumienie to, że tylu Polaków żyje wśród nas i nie wywołuje to żadnych napięć. 400 tys. obywateli z polskim obywatelstwem, jak i Niemcy z polskimi korzeniami od dawna są częścią niemieckiego społeczeństwa – cytuje Gazeta Wyborcza niemiecki dziennik „Die Welt”.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 28.11.2018

  Promowanie energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji

  Rządowy projekt przewiduje rozwiązania, które poprawią jakość powietrza oraz zapewnią bezpieczeństwo dostaw ciepła i energii elektrycznej poprzez rozwój wysokosprawnej kogeneracji (...)

 • 22.1.2019

  Przepisy ustawy o IPN niezgodne z Konstytucją

  W dniu 17 stycznia 2019 r. Trybunał Konstytucyjny orzekł o niezgodności z Konstytucją regulacji prawnych zawartych w zakwestionowanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przepisach ustawy z (...)

 • 20.3.2008

  Usługi do Niemiec - jak ominąć ograniczenia?

  Wstępując 1 maja 2004 r. do Unii Europejskiej, Polska przystąpiła również do jej rynku wewnętrznego, którego reguły - obok swobody przepływu pracowników oraz swobody zakładania (...)

 • 27.10.2005

  Za co płacisz w rachunku za ogrzewanie, prąd i gaz?

  Rachunki nie ominą nikogo, bez względu na to, czy jesteś właścicielem domu jednorodzinnego, mieszkasz w mieszkaniu spółdzielczym, czy też posiadasz tzw. odrębną własność. Problem jednak (...)

 • 22.4.2018

  Zakaz ekstradycji tylko dla własnych obywateli

  Państwo członkowskie UE nie jest zobowiązane do umożliwienia każdemu obywatelowi Unii przemieszczającemu się przez jego terytorium skorzystania z zakazu ekstradycji do Stanów Zjednoczonych, (...)